Proti dětské verzi Instagramu podepsaly petici desítky náboženských hnutí. Prozatím vyhrály

Proti dětské verzi Instagramu podepsaly petici desítky náboženských hnutí. Prozatím vyhrály

Náboženské skupiny a hlavně jejich vůdci zaslali dopis řediteli společnosti Meta, ve kterém ho vyzvali k ukončení plánů s novou verzí Instagramu pro děti. Dopis citoval papeže Františka, Bibli i Korán.

Rabíni, reverendi a další náboženští vůdci naléhali za pomoci dopisu na Marka Zuckerberga, aby ukončil nový plán společnosti, který je zaměřen na novou verzi Instagramu, která by měla cílit primárně na mladé a dětské uživatele. Považují totiž za neetické, aby firma získávala data od takto mladých lidí za účelem zisku. Tento dopis podepsalo přes 70 náboženských vůdců.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho funkcí Apple Watch by mohlo čekat zlepšení. Tyto změny jsou nejžádanější

Bezpečí mladých lidí a dětí na Instagramu

Samotný Instagram už je dlouhodobě pod velmi intenzivním dohledem. Důvodem je potencionální dopad na bezpečnost mladých uživatelů a jejich duševní zdraví. Dalším problémem je bezpečnost dětí na internetu, která na těchto sociálních sítích není moc dobře kontrolovatelná a jde ji jen těžko uhlídat. Samotný Instagram je pro uživatele od třinácti let, ale sám ředitel uvedl, že ví, že se zde pohybují i o dost mladší děti, což by opravdu mohlo znamenat problém.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí
Zdroj obrázku: Freepik

Instagram pro třináctileté a mladší

Nově vznikající aplikace Instagram Kids by právě měla být určena pro uživatele mladší než třináct let. V tom vidí duchovní vůdci obrovský problém a my se jim nemůžeme divit. Internet už tak není moc bezpečné místo a aplikace, kde budou milióny dětí pod třináct let pohromadě, se nejeví moc bezpečně. Jednak není v pořádku z morálního hlediska vydělávat na takto mladých lidech a pak je tady horší problém. V takto napěchované aplikaci dětmi by bylo jen otázkou času, než by toho někdo využil.

Mohlo by vás zajímat:  Twitter Blue odemkne na měsíc prémiové funkce, noví uživatelé si ale připlatí

Tento projekt byl prozatím pozastaven a neočekává se, že by byl v nejbližší době obnoven. Jak sami vidíte, je zde více proti. Takto mladí uživatelé by měli raději venku běhat s kamarády namísto celodenního koukání do telefonu.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/religious-leaders-call-zuckerberg-scrap-instagram-kids-plans-2022-02-08/