Případ v San Francisku ukazuje, že autonomní vozy se autům řízeným lidmi stále nevyrovnají

Případ v San Francisku ukazuje, že autonomní vozy se autům řízeným lidmi stále nevyrovnají

Nedávný případ v San Francisku způsobil pozdvižení. Obzvláště proto, že se zde připravuje program pro autonomní vozidla. A co se vlastně stalo? Testovací autonomní vozidlo Cruise AV částečně zablokovalo cestu hasičskému autu.

Co se vlastně stalo?

Celá tato událost se odehrála v dubnu tohoto roku, kdy záchranáři dostali okolo čtvrté hodiny ranní urgentní telefonát a vydali se na cestu. Jenže tato cesta byla hned po chvíli zablokována z jedné strany popelářským vozem. Ten by se jim sice podařilo předjet jízdou v protisměru, jenže to by se nesmělo z této strany řítit autonomní vozidlo, které špatně vyhodnotilo situaci a zastavilo přesně vedle popelářů. Cesta tak byla úplně zablokovaná. Kvůli tomuto incidentu dojeli hasiči na místo později, než bylo potřeba, a byla způsobena škoda na majetku a bohužel i zranění osob.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé elektromobilu dostávají stále stejné otravné otázky. Vše pramení z rozšířených mýtů
Zdroj obrázku: Freepik

Auto se zachovalo přesně tak, jak bylo navrženo

Mluvčí firmy, která za tímto projektem stojí, se samozřejmě k incidentu vyjádřil a řekl, že vozidlo se zachovalo přesně tak, jak bylo navrženo. To se zastavilo a dalo hasičům přednost, jenže nemohlo počítat se špatně zaparkovaným popelářským vozem. Popelářské auto se posunulo v nejrychlejším možném čase, ale i přesto hasiči ztratili drahocenných 30 sekund. Pokud by se nejednalo o autonomní vozidlo a seděl by v něm člověk, pak by tato situace proběhla pravděpodobně úplně jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Apple získal patent na bezkontaktní dobíjení elektromobilu. A tím jeho vstup do světa elektromobility nekončí

Nebyl to první problém autonomního vozidla této společnosti

Nebyl to však první incident s autonomním vozidlem v San Francisku. Prozatím jsou evidovány již tři případy, kdy se stal nějaký problém. Druhá situace byla velmi medializovaná a jednalo se o to, že toto autonomní auto jelo v noci bez rozsvícených světel, a třetím případem bylo zastavení na přechodu, kdy auto pět minut blokovalo ostatní provoz. Naštěstí se nestalo nikdy nic vážného a kromě drobných poranění z posledního případu nebyl nikdo vážněji zraněn.

Zdroj: https://www.wired.com/story/cruise-fire-truck-block-san-francisco-autonomous-vehicles/