Rusko společně s Čínou napadly satelity ve vesmíru

Rusko a Čína jsou země, které mezi sebou neustále bojují. Nyní ale spojily své síly a společně zaútočily na americké satelity, které jsou ve vesmíru. Použili k tomu přitom velmi jednoduchou zbraň – laser. Hvězdné války mezi těmito velmocemi tak dostávají reálnou podobu.

Útoky mezi zeměmi jsou na denním pořádku

Rusko a Čína podle Davida Thompsona, který je zástupcem vedoucího vesmírných operací US Space Force, každý den útočí na americké satelity na oběžné dráze. Jedná se o kybernetické útoky, ke kterým používají laserové zbraně. Pomáhají si také rušičkami rádiového signálu. Může se sice jednat o malou šarvátku mezi zeměmi, ale velký dopad to může mít nejen na naši Zemi, ale na celý vesmír.

Čína již předstihla Rusko, co se týče vesmírného zbrojení. Velmi rychle se dostala do čela díky pokrokovým technologiím. Oba země používají velmi silné zbraně, aby se dostaly na dosah Spojených států. Chtějí tak co nejvíce omezit aktivitu Ameriky ve vesmíru, což bude velmi těžké.

Mohlo by vás zajímat:  Hubbleův vesmírný dalekohled zachytil unikátní jev. Srážka galaxií by se mohla dotknout i planety Země

Dotkly se útoky samotných satelitů?

Thompson řekl, že útoky se aktuálně zaměřují jen na rušení signálu nebo selhávají systémy, ale pouze v minimální intenzitě. Očekává ale, že se útoky brzy změní a budou nejen častější, ale také více zasahovat do samotných satelitů. Generál uvedl, že Čína i Rusko brzy začnou používat zbraně těžších kalibrů, které povedou ke zničení všechno, co Amerika vytvořila ve vesmíru.

Bohužel se ale neví, jestli jsou útoky poškozené samotné satelity. V roce 2019 podle Thompsona Rusko umístilo zařízení hodně blízko k satelitu na oběžnou dráhu. Americká vláda už několikrát požádala obě země, aby zahájily jednání o omezení vesmírných zbraní a také jejich šíření. Čínu tu ale podle Pentagonu nezajímá a spolu s Ruskem mají dojem, že Spojené státy jsou největší překážkou regulace boje o vesmír.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/space/russia-china-attack-us-satellites-lasers-b1967516.html