Baterie v notebooku může na jedno nabití vydržet déle. Stačí držet se jednoduchých zásad

Notebooky jsou neodmyslitelnou věcí, pokud potřebujeme spojit práci s cestováním. Nemusí se jednat čistě o pracovní záležitosti, ale klidně můžete sledovat filmy, seriály nebo hrát nějaké hry. Problémem delšího cestování je kratší výdrž baterie. Ta obvykle vydrží zhruba 4–6 hodin. K prodloužení životnosti stačí vyzkoušet některé z rad.

Kroky spojené s baterií

Notebook umožňuje nastavení úsporného režimu baterie. Stačí otevřít ovládací panel, zde vybrat Možnosti napájení a změnit status na „úsporný“. Tento režim bude brát méně energie, zatímco bude vaše zařízení zapnuté.

Mohlo by vás zajímat:  Omezit dětem přístup k Wi-Fi jde radikálně i mírnější cestou. Možností je několik

Po nějaké době můžete baterii vyměnit. Každá baterie má svou životnost, proto je výhodnější ji šetřit tak, že ji vyjmete, pokud jste v místnosti s přístupem k elektrické síti. Životnost baterie se odhaduje na 500–700 nabíjecích cyklů (1 cyklus = jedno kolo plného nabití a vybití).

Zdroj obrázku: Freepik

Nezatěžujte příliš notebook

Notebook je skvělý v tom, že může vykonávat více práce najednou. Z praktického hlediska se možná jedná o vhodný způsob, jak si usnadnit práci, na druhou stranu dostává vaše baterie pořádný záhul. Pro zvýšení životnosti baterie omezte práci na maximálně dvou programech. Jestli se vaše zařízení přehřívá, tak si pořiďte chladicí podložku, dejte zařízení na vhodné místo, aby odváděné teplo nenaráželo do ničeho.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí používá správce hesel úplně špatně. Ke krádeži údajů tak mají neustále nakročeno

Co ještě vyzkoušet?

Deaktivujte nevyužitá zařízení a porty. Externí zařízení, jako je myš, Wi-Fi, externí reproduktory a Bluetooth mohou stát za vybitím vaší baterie. Z tohoto důvodu doporučujeme tedy odpojit nebo vypnout tato zařízení. Můžete přispět také tím, že si ztlumíte jas obrazovky. Obecně platí, že čím menší jas, tím více energie.

Pokud neplánujete využívat služby notebooku několik hodin, tak jej vypněte, abyste získali vyšší energii. Jestli ho ale potřebujete obnovit, zvolte hibernaci místo režimu spánku. Co dále ještě můžete dělat?

  • Mějte zařízení na dobře větraném místě.
  • Nepoužívejte spořič obrazovky.
  • Nabijte své zařízení před vybitím.
Zdroj: https://www.rd.com/list/laptop-battery-life/