Pořídit snímky z videa lze přímo přes přehrávač nebo pomocí speciálního programu

Potřebujete získat snímek obrazu z přehrávaného videa, ale nechcete se zbytečně zdržovat pomalým přehráváním a obtížným získáním potřebného snímku? Netrapte se zbytečně a ušetřete čas, stačí si vybrat vhodný software a naučit se s ním pracovat. Výsledkem bude vyšší kvalita snímku, než když použijete jednoduché snímky obrazovky videa.

VLC

U systému Windows je velice pravděpodobné, že znáte VLC od společnosti VideoLAN. Jedná se o velmi oblíbený přehrávač médií. VLC možná není tak přívětivý a dokonalý jako některé jiné přehrávače, na druhou stranu obsahuje několik skrytých funkcí a mezi nimi je možnost pořízení snímků během přehrávání videa. Pro pořízení snímku vyberte z menu možnost Video a klikněte na „pořídit snímek“. Můžete využít alternativní způsob pořízení snímku pomocí pravého tlačítka na myši. VLC je zdarma pro Windows.

Mohlo by vás zajímat:  Tmavý režim u Google Calendar lze nastavit napříč zařízeními. Stačí držet se několika kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Přehrávač GOM

Přehrávač GOM je bezplatný a obsahuje širokou škálu funkcí. Dokáže přehrávat všechny běžné formáty včetně 360° videí a poskytovat zároveň také nejnovější titulky k filmům či seriálům. Proces zachycení snímku obrazovky je jednoduchý, stačí zastavit přehrávání a kliknout na Zobrazit více -> Zachytit obrazovku v pravém dolním rohu přehrávače médií. Aplikace nabízí také vylepšený způsob práce s videem. U možnosti Video -> Advanced Screen Capture si můžete zvolit několik možností, od formátu obrázku až po rozlišení a nastavení GIF včetně tapety.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívající se notebook potřebuje vyčistit. Základní kroky zvládne každý uživatel sám

Můžete vyzkoušet také možnost Burst Capture. Tato funkce automaticky pořizuje snímky v nastavených intervalech. Například si můžete nastavit pořízení 10 snímků každých 5 vteřin, nicméně je jen na vás, jaký interval si zvolíte.

ImageGrab

ImageGrab je program určený přímo k získání obrázků z formátu videa. Pro zachycení obrázku můžete stisknout klávesu F5 nebo kombinaci Ctrl + C pro zkopírování do schránky. Program vám umožní pojmenovat soubory, měnit kvalitu obrazu a vkládat text do videa.

Aplikace vám dovolí zachytit obrázky z celého videa v nastavení počtu snímků nebo času. Aplikace je k dispozici zdarma s možností prémiové verze.

Zdroj: https://www.iskysoft.com/video-editing/how-to-cut-a-photo-from-a-video.html