Neustále nabíjet telefon není nutné. Malé změny v nastavení mnohonásobně ušetří výdrž baterie

Neustále nabíjet telefon není nutné. Malé změny v nastavení mnohonásobně ušetří výdrž baterie

Mobilní telefony už dávno nesplňují pouze základní poslání v podobě vyřizování telefonních hovorů nebo psaní SMS, popřípadě MMS. Dnes už je to spíše multifunkční zařízení, které dokáže téměř cokoliv, o čem se nám dřív nesnilo a co zvládal tak nanejvýš počítač. Co se týče údržby mobilních zařízení, zde už je to mezi uživateli o něco horší. Mnoho z nás používá mobilní telefon při dopravních zácpách, na cestách, v práci, doma, zkrátka se dá říci, že všude. Užívání mobilního telefonu pro účely sledování YouTube videí nebo streamovacích platforem, pro hraní her a další způsoby vede k větší spotřebě baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Před viry ochrání počítač několik jednoduchých zásad

Změňte si nastavení

Můžete začít nastavením jasu. Opravdu je velice zbytečné mít jas nastavený na maximum nebo v horní polovině škály. Můžete si nastavit, aby zařízení automaticky určovalo hodnotu jasu podle okolí. Snížením jasu na polovinu můžete prodloužit životnost baterie. Stejně tak můžete nastavit i hodnotu režimu spánku. U notebooku či herní konzole si můžete všimnout, že při delší nečinnosti zařízení zhasne, nebo dokonce přejde do režimu spánku. Totéž můžete nastavit i u telefonu, abyste předešli zbytečnému plýtvání baterií.

Mohlo by vás zajímat:  Na přehřívání nabíječky má vliv prostředí, používání telefonu i typ příslušenství

Určitě není na škodu zapnutí úsporného režimu. Někdy je toto nastavení doporučováno, ne-li automaticky zapnuto, jestliže hodnota nabití klesne pod 20 %.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na náročné aplikace

Bez ohledu na typ zařízení vyžaduje hraní her nebo sledování videí vyšší výkon, a tím se i rychleji spotřebovává baterie. Nabití snižuje i animovaná tapeta, která sice může vypadat hezky, ale vyžaduje vyšší výkon pro vykreslení.

Snažte se také udržovat svůj operační systém na nejnovější verzi. Kolikrát totiž obsahuje aktualizace, které opravují chyby těch předešlých, a mohou tak přispět k vyrovnání výkonu a menší spotřebě baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Po vyzkoušení prohlížeče od Samsungu už nebudete chtít jiný. Tolik funkcí jiný nenabídne

Nevystavujte mobilní telefon extrémním teplotám

Dávejte si pozor na okolní vlivy. Vystavení telefonu příliš velkému teplu nebo naopak chladu může způsobit problémy baterii. Totéž platí o vlhkosti. Pokud možno chraňte telefon před přímým slunečním zářením nebo chladným počasím.

Možná si ale říkáte, co dělat, když vašemu telefonu zbývají poslední procenta a vy jej nutně musíte mít zapnutý, ale nemáte kde si telefon dobít? Určitě za zmínku stojí pořízení powerbanky.

Zdroj: https://www.computerworld.com/article/3435101/10-top-tips-for-saving-your-smartphones-battery.html