Víte, k čemu vaše dítě využívá notebook?

Víte, k čemu vaše dítě využívá notebook?

Prázdniny už skončily, nastal okamžik návratu dětí do lavic. První školní dny jsou spojené například s nákupem učebnic, ale starší žáci možná budou vyžadovat i nový notebook. V takovém případě je nutné vybírat pečlivě, protože děti na počítači dělají jiné věci než dospělý člověk, který ho využívá do práce.

Notebook jako nepostradatelný nástroj, ze kterého mají rodiče obavy

Jestli nevíte, zda dítě zvládne ovládat takový přístroj, jako je notebook, nemějte obavy. Děti se velmi rychle učí a za několik dní budou počítač ovládat natolik, že budete překvapeni. Notebook už nepatří mezi „hračky“, které se dostávají za odměnu. Jak ale vybrat správný počítač, aby v něm bylo všechno potřebné, co děti využijí?

Mohlo by vás zajímat:  Připojit se k Wi-Fi lze snadno i bez poskytovatele internetových služeb

Podle psychologů je nejlepší čas na nákup na prvním stupni základní školy. Je ale potřeba si uvědomit, že by mělo dítě notebook používat jen pod dohledem rodiče. Pokud se bude použít na vzdělávání, může se stát dokonalou pomůckou, která bude děti bavit. Mohou si rozšířit své vědomosti, dělat si různé testy a úkoly. Pokud se bude jednat o vzdělávací nástroj, máte vyhráno.

Nejmenší děti rády sedí u videoklipů a seriálů

Hraní her je jednou z dalších činností, které jde dělat na notebooky. Už i malé děti dnes koukají na seriály nebo sedí u videoklipů s oblíbenými interprety. Pokud vyberete správné hry, dítě si můžete také zahrát. Některé mají skvělý příběh a přidanou hodnotu v podobě rozvíjení kreativity. Který model ale bude tím nejlepším? Je potřeba koukat na několik vlastností.

Mohlo by vás zajímat:  Jedině opravdu silné heslo ochrání všechny citlivé údaje. Jen málo lidí takové ale používá

Pro děti byste měli vybírat lehký notebook, který snadno unesou v batohu. Trh je dnes tak bohatý, že můžete vybírat z několika modelů a můžete si nakonfigurovat notebook tak, aby přesně odpovídal představám. Výhodou bude velký monitor a dobrá kamera. Technické parametry v případě, že si nejste jistí, nechte na odbornících.

Zdroj: https://time.com/3663811/7-ways-to-monitor-your-kids-phone-tablet-and-laptop/