Nepodceňujte zabezpečení svého telefonu. O všechna data lze přijít během chvíle

Nepodceňujte zabezpečení svého telefonu. O všechna data lze přijít během chvíle

Mobilní telefony jsou v našich životech prakticky stejně důležité jako počítače. Jenže počítač máme obvykle lépe chráněný než náš smartphone. Navíc takový telefon jde ukrást poměrně jednodušeji než velká počítačová sestava, a proto bychom měli dbát na bezpečnost i u našich chytrých telefonů.

Nebezpečí hrozí na každém kroku a mezi ty nejčastější se řadí právě tyto hrozby:

  • Ukradení mobilního telefonu – Nikdy, ale opravdu nikdy byste neměli nechávat váš telefon bez dozoru. V tomto případě stačí klidně pár vteřin a může být pryč. Dnes navíc během několika hodin mohou mít zloději přístup k vašim datům a to rozhodně nechcete.
  • Běžné podvody – Snad každý už se setkal s nevyžádanými zprávami, které vyzývají k nějaké akci nebo obsahují nebezpečné odkazy. Rozhodně nikdy na takovéto zprávy neodpovídejte a neklikejte na přiložené linky.
  • Nezabezpečená síť – Pokaždé, když se připojíte k nezabezpečené veřejné síti, mějte na paměti, že váš mobil a data v něm jsou v této situaci velmi zranitelné. Proto pokud je to možné, vyhýbejte se připojování k těmto sítím.
Mohlo by vás zajímat:  Phishingových útoků přibývá raketovým tempem. Vyhlídky pro rok 2023 nejsou nijak optimistické
Zdroj obrázku: Freepik

A jak tedy svůj telefon a data ochránit? Máme pár tipů:

  • Udržujte mobilní telefon aktuální – Rozhodně neignorujte aktualizace, které jsou připraveny pro vaše zařízení. Aktualizace nevycházejí jenom proto, že se někdo tam nahoře nudí. Jejich hlavním cílem je přidávání nových bezpečnostních funkcí a opravy známých chyb. Proto se zbytečně nevystavujte nebezpečí.
  • Bezpečnostní software – Stejně jako na vašem počítači tak i na chytrém telefonu byste si měli pořídit antivirový program. Většina z nich je dokonce dodávána se základními funkcemi, které vás dostatečně ochrání zcela zdarma.
  • Zamkněte SIM kartu – Pokud jste tak ještě neučinili, tak si rozhodně nastavte zámek pro svou SIM kartu.
  • Neinstalujte programy z neznámých zdrojů – Vždy, ale opravdu vždy instalujte hry a aplikace pouze z ověřených zdrojů, jinak se vystavujete obrovskému nebezpečí!
Zdroj: https://www.verizon.com/articles/8-common-sense-tips-to-keep-your-smartphone-secure/