Apple Watch nejsou nutné. K iPhonu lze připojit Galaxy Watch, funkce potěší i nejnáročnější

Apple Watch nejsou nutné. K iPhonu lze připojit Galaxy Watch, funkce potěší i nejnáročnější

Vlastníte iPhone a vyhlížíte vhodné chytré hodinky? Určitě vás napadnou Apple Watch a jejich spárování je dokonalé, ale jedinou nevýhodou je vysoká cena. Pokud vyhlížíte levnější chytré hodinky, mohou vás potěšit ty od Samsungu, které poskytnou dokonalou rovnováhu mezi cenou a kompatibilitou.

Jeden háček toto spojení ovšem má. V roce 2021 ukončil Samsung podporu operačního systému Tizen pro Google Wear OS a všechny novější chytré hodinky včetně Samsung Galaxy Watch 4 používají nový operační systém. Pokud tedy chcete chytré hodinky od Samsungu, které umí spolupracovat s iPhonem, tak se budete muset uchýlit ke starším verzím se systémem Tizen, jež mají podporu aktualizací po dobu tří let.

Mohlo by vás zajímat:  Motorola pracuje na nových pěti smartphonech. Největší novinkou je fotoaparát umístěný pod displejem

Zůstaňte v centru dění

Velkou předností chytrých hodinek je přehled oznámení, která skáčou po spárování na chytré hodinky. Můžete si tak číst zprávy a další upozornění, které vám přijdou, aniž byste museli vytahovat mobilní telefon nebo pro něj někam chodit. Pokud si nepřejete, aby vám chodila upozornění, tak je můžete deaktivovat. Bohužel oproti Apple Watch neumožňují Galaxy Watch odpovídat z hodinek na zprávy.

Po spárování s iPhonem můžete přijímat hovory pomocí hodinek se systémem Tizen. Na rozdíl od Apple Watch budete potřebovat dvě odlišná Bluetooth rádia k volání. Jedno z rádií používá k přenosu informací protokol Bluetooth Low Energy, zatímco druhé se používá pro přenos hlasových dat.

Mohlo by vás zajímat:  Lightning kabel je málo odolný a snadno se poškodí. Investice do kvality se vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Přizpůsobte si vzhled chytrých hodinek podle sebe

Oproti tradičním hodinkám umožňují chytré hodinky uživatelům přizpůsobit vzhled změnou ciferníku. Totéž platí pro Samsung Galaxy Watch, které vám umožňují přizpůsobit si ciferník na maximum. Uživatelé si mohou rovněž stáhnout ciferníky z Galaxy Store. Ciferníky zaplacené prostřednictvím Apple obchodu nemůžete použít.

Nabízí různé vychytávky

Chytré hodinky jsou pořizovány zejména kvůli možnosti snímání aktivit. Samsung Galaxy Watch 2 nabízí snímat více než 39 aktivit (plavání, jízda na kole, běh atd.). Nemusíte se bát plavání nebo sprchování, zatímco máte na sobě chytré hodinky, jsou totiž odolné vůči vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru powerbanky je třeba koukat na několik parametrů. V opačném případě hrozí poškození zařízení

Dále chytré hodinky umožňují:

  • sledovat srdeční tep,
  • poslech hudby s lehkostí.

Pokud nechcete utrácet peníze za nejnovější modely Apple Watch, jsou Samsung Galaxy Watch pro vás jako dělané, ale pozor, abyste si zakoupili modely s OS Tizen.

Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/how-to-connect-samsung-galaxy-watch-to-phone/