Modrá tečka u aplikací v iPhonu značí, že byly aktualizovány

Momentálnímu trhu chytrých telefonů vládnou operační systémy iOSAndroid. iPhony si získaly uživatele díky své spolehlivosti, kvalitě, výdrži a také bezpečnosti. Chytré telefony s nakousnutým jablkem se liší nejen vzhledem, ale také rozhraním systému. Apple používá jednoduché obrázky ve svém rozhraní a podle nich zjistíte, o jakou aplikaci se jedná. Tento fakt prohloubí samotný název aplikace.

Co znamenají modré tečky vedle ikonek? Jedná se o nebezpečí, aktualizaci, nebo co jsou vlastně zač?

Modré tečky u ikon

Vysvětlení je jednoduché. Modrá tečka vedle ikony aplikace signalizuje, že byla aktualizována. Jestli si nevzpomínáte, že byste aplikaci aktualizovali, možná máte zapnutou automatickou aktualizaci. Díky tomu můžete vyzkoušet nově aktualizované aplikace a zjistit nebo porovnat, jak moc se změnily.

Mohlo by vás zajímat:  Notebooky jsou ideálními společníky na cesty, stolní počítače poskytnou výkon
Zdroj obrázku: Freepik

Modrá není jediná

Kromě modré tečky se můžete setkat také s oranžovou nebo červenou. Oranžová značí aplikaci v testovacím módu, nainstalovanou prostřednictvím TestFlight. TestFlight je platforma určená pro vývojáře. Beta aplikace je platná pouze na sto dní a k jejímu spuštění potřebujete pozvánku.

Červená barva značí alfa testování. Můžete si ji stáhnout rovněž prostřednictvím TestFlight nebo z jiných zdrojů třetích stran. V porovnání s beta verzemi se jedná o méně stabilní a bezpečnou aplikaci.

Co když nestojíte o jejich zobrazení?

Ne každému se tento nápad líbí. Bohužel pro tyto uživatele máme špatné zprávy. Nastavení neumožňuje jejich odstranění. Každopádně lze docílit jejich zmizení, stačí, abyste dodrželi některé kroky. Pro odstranění modré tečky spusťte aktualizovanou aplikaci. Oranžová tečka zmizí tehdy, až se beta verze dostane do App Store. O červenou tečku se stará vývojář. Je tedy velice pravděpodobné, že se tato tečka změní na oranžovou barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Starší verzi webové stránky nebo již neexistující weby lze zobrazit několika způsoby

Vyplatí se otevírat nově aktualizované aplikace, abyste zjistili, co nového bylo přidáno.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/710250/what-do-blue-dots-mean-on-an-iphone-or-ipad-home-screen/