Android telefony nabízí pro mobilní hraní tu nejlepší kvalitu. S výběrem pomůže několik parametrů

Máte v plánu si v nejbližší době zakoupit nový herní telefon s Androidem? Pak si udělejte chvilku a přečtěte si tento článek, ve kterém se věnujeme právě tomuto tématu. Zaměříme se hned na několik věcí, které byste při nákupu měli brát v potaz.

Dnešní chytré telefony umí opravdu vše a poslední dobou se zaměřují čím dál více na to, aby nabídly co nejlepší výkon pro hraní her, jelikož mobilní hraní se stává stále víc populární. A proto je také na trhu obrovské množství nejrůznějších modelů a my se dnes podíváme, na co se při nákupu zaměřit.

Procesor

Nejdůležitějším prvkem, na který byste se při nákupu měli zaměřit, je právě procesor. Jelikož se jedná o srdce zařízení a určuje celkový výkon, pak byste si právě zde měli dát záležet. Pokud hledáte to nejlepší, co je zrovna na trhu, dívejte se po Snaprdragon 8 nebo Dimensity 9000. Spokojíte-li se s průměrem, pak Snapdragon 6 a 7 nebo Dimensity 500 nebudou šlápnutím vedle.

Chlazení

Pokud máte výkonný procesor, pak je potřeba ho i dobře chladit. Proto nezapomeňte řešit i tuto otázku. Telefony, které jsou vyloženě prodávány jako herní, nabízejí zpravidla chlazení dobré a navíc mnoho z nich má možnost dokoupení přídavných ventilátorů.

Zdroj obrázku: Freepik

Displej

Určitě je pro vás důležitý i tento faktor. Pokud chcete hrát hry, pak byste se měli spokojit s tím nejlepším, co na trhu je. Což jsou momentálně OLED nebo AMOLED displeje, které nabízejí to nejlepší rozlišení a zobrazování barev. Jestli už to chcete mít vše komplet se vším všudy, pak sáhněte po displeji s panelem 1440p.

Paměť RAM a úložný prostor

Takový opravdu minimální základ pro hraní her je dnes na hranici 6 GB RAM, nicméně doporučujeme se podívat po modelech s osmi, nebo dokonce dvanácti. Určitě nebudete v budoucnu litovat. Co se týče samotného úložného prostoru, zde doporučujeme alespoň 64 GB.

Zdroj: https://www.deadlinenews.co.uk/2022/05/03/what-to-look-for-when-choosing-a-smartphone-for-gaming/