Nabitý telefon bez nabíječky už není sci-fi. Namísto zásuvky funguje slunce nebo táborový oheň

Ať už se může stát cokoliv, je velice dobré znát způsoby, jak nabít svůj mobilní telefon, aniž byste museli použít napájecí kabel nebo nabíječku přímo. Představte si, že můžete nabít svůj mobilní telefon ruční klikou. Ano, opravdu to jde. Společnost Eton je dodavatelem ručně ovládaných nouzových zařízení (baterek, rádií a dalších zařízení). Eton Boost Turbine 2000 umožní nabíjet mobilní telefon, MP3 přehrávač a další 5V osobní elektroniku. V případě nouze je tato koupě mezi 1–2 tisíci korunami velice dobrou investicí.

Větrná turbína

Myslíte si, že iFan je dalším Apple zařízením pro osvěžení v horkém počasí? Omyl. iFan slouží k využití zelené energie větru, abyste mohli nabíjet své zařízení. Toto zařízení navrhnul 3D designér interiéru a exteriéru Tjeerd Veenhoven. Proces nabíjení zabere asi šest hodin, ale zdatní fanatici mohou urychlit nabíjení připojením iFanu k jízdnímu kolu s následným dojezdem k plné baterii.

Mohlo by vás zajímat:  Pro uvolnění místa v telefonu není nutné mazat oblíbené aplikace. Postačí mnohem jednodušší řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Boční nabíječka

Přenosný vařič pro venkovní nadšence využívá teplo z táborového ohně k výrobě elektřiny pomocí termoelektrického generátoru, který pak pohání ventilátor, aby vytvořil proudění vzduchu pro lepší spalování. Přebytečná elektřina je posílána do USB portu pro nabití elektronických zařízení. V podstatě zapojíte telefon, sednete si na chvíli k hořícímu dřevu, opečete špekáček a po dvou hodinách vám ožije vybitý chytrý telefon.

BioLite CampStove nepatří mezi nejužitečnější nabíječky pro telefony na trhu, ale určitě funguje a své využití si opravdu najde mezi milovníky táboráků a ohňů.

Slunce nebo ovoce

Pro získání elektrické energie slouží různé solární panely, které bývají na rodinných domech nebo jiných budovách. Mohou být i na poli, ale co takhle mít prostředek, který posbírá sluneční energii přímo k nabíjení chytrého telefonu? Solární nabíječka a baterie Solio BOLT od společnosti Better Energy Systems dokáže prostřednictvím USB nabíjet chytré telefony, MP3 přehrávače a další 5V elektroniku. V průměru si počkáte asi tři hodiny, než nabijete baterii naplno.

Mohlo by vás zajímat:  Výčet aplikací, které jsou nebezpečné pro Android

Nejméně účinnou metodou je použití ovoce nebo kořenové zeleniny jako prostředek pro nabití. Stačí vám k tomu ovoce nebo kořenová zelenina a správné nástroje.

Zdroj: https://www.primalsurvivor.net/charge-phone-without-charger/