Otisk prstu uzamkne telefon bezpečně. Pokud nereaguje, nabízí se hned několik řešení

Otisk prstu uzamkne telefon bezpečně. Pokud nereaguje, nabízí se hned několik řešení

Existuje spousta zabezpečení mobilního telefonu, ale jeden z nejvíce bezpečných je čtečka otisků prstů. I když tato funkce zajistí rychlý a bezpečný přístup do mobilního telefonu, ne vždy reaguje, jak bychom si představovali. Nemusíte ale zoufat, v případě špatného fungování můžete zkusit několik tipů, jak vrátit tuto funkci do normálu.

Jako první tip můžete vyzkoušet restart zařízení, kdykoliv máte problém s některými z jeho funkcí. Pokud jste tak neučinili a ostatní metody selhávají, tak hurá do toho, nic jednoduššího totiž neexistuje.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché nastavení telefonu prodlouží výdrž baterie

Zbavte se nečistot

Nahromaděná nečistota na vaší obrazovce a mobilním telefonu může znemožnit práci skeneru. Pak se nemůžete divit, že vás nemůže skener oskenovat. Nejjednodušším způsobem je tedy vyčistit tuto plochu, abyste umožnili pracovat zařízení naplno. Úkon proveďte pomocí hadříku z mikrovlákna nebo čisticího roztoku na bázi alkoholu, setřete otisky prstůdalší nečistoty, které se nashromáždily na povrchu skeneru a brání tak v jeho funkci.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste změnu prostředí

Jedním z nejčastějších důvodů bývá kolísání teploty. Jedná se o běžnou situaci. Pokud pobýváte v chladném prostředí a váš telefon je zmrzlý, přesuňte se s telefonem na teplejší místo. Totéž platí i o opačné situaci. Nejlépe uděláte, když budete udržovat mobilní telefon při ideální teplotě.

Mohlo by vás zajímat:  Před prodejem počítače se vyplatí postupovat podle několika kroků. Prodej pak proběhne hladce

Co dále udělat?

Někdy se může stát, že jste špatně oskenovali otisk prstu. Většinou najdete tuto možnost v Nastavení -> Zabezpečení -> a zde najdete možnost odemknutí pomocí prstu. Někdy se může stát, že je na vině také špatná aktualizace softwaru. Tu najdete opět v sekci Nastavení, pokud tedy nemáte povolenou automatickou aktualizaci nebo již máte nainstalovanou nejnovější verzi.

Pokud vám stále nefunguje ani jedna z možností, zkuste:

  • obnovení do továrního nastavení,
  • alternativní možnost odemknutí telefonu,
  • opravu nebo výměnu telefonu.
Zdroj: https://www.guidingtech.com/best-ways-to-fix-fingerprint-scanner-not-working-on-android-phones/