Chytré telefony dokážou pořídit vysoce kvalitní snímky. Stačí jen objevit všechny možnosti

Chytré telefony dokážou pořídit vysoce kvalitní snímky. Stačí jen objevit všechny možnosti

Nejste spokojení s kvalitou fotek pořízených vaším chytrým telefonem? Nevadí, dobrou zprávou je, že máte prostor na zlepšení, stačí vyzkoušet některé z následujících tipů. Než začnete fotit, vyčistěte pořádně čočky, právě tento problém bývá jedním z nejčastějších důvodů špatných fotografií. Čočky stačí pravidelně čistit, nejlépe hadříkem z mikrovlákna, abyste z nich odstranili nečistoty.

Na většině chytrých telefonů jsou kamery, které mají mnoho funkcí. Tyto funkce umožňují zaostření a expozici během používání. Pokud vaše kamera neoplývá touto funkcí, můžete vyzkoušet aplikace, jakými jsou Snapseed, Lightroom for mobile nebo Photoshop Express.

Mohlo by vás zajímat:  Propojení Android telefonu s televizí zlepší zážitek ze hry nebo umožní sledovat videa

Zajistěte dostatek světla a stability

Pro dosažení kvalitní fotografie je důležité zajistit dostatek světlastability. Nejlepší světlo pro fotografování je denní, ale vyvarujte se přímého slunečního svitu. Pokud nemáte možnost denního světla a fotíte v noci nebo na temných místech, použijte umělé osvětlení.

Dalším důležitým faktorem je stabilita. Té dosáhnete, když budete pevně držet telefon v rukách. Pokud nemůžete z nějakého důvodu, zkuste využít stativu nebo jiného příslušenství, které zaručí stabilitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zrušte digitální zoom a naučte se používat správnou čočku

Chytré telefony nedisponují kvalitou rozlišení, jakou mají digitální fotoaparáty. Během zvětšování obrázků pomocí digitálního zoomu zjistíte, že vaše fotografie bude rozmazaná a pixelová. Proto se raději přibližte k objektu, než abyste použili digitální zoom.

Mohlo by vás zajímat:  Nahrávat hovory na Android telefonu lze speciální aplikací, externím zařízením i využitím online služby

Většina nových moderních telefonů obsahuje více čoček. Naučte se správně používat každou čočku, abyste dosáhli skvělých záběrů pro své snímky.

Využijte naplno potenciál telefonu

A víte, co je úplně nejlepší nápad? Využít naplno potenciál svého mobilního telefonu, respektive fotoaparátu. Když si prostudujete a vyzkoušíte vše, co nabízí, můžete tak lépe odhadnout své možnosti pro pořizování fotek či videí. Stejně tak je dobrým nápadem zkoušet upravovat již pořízené snímky.

Zdroj: https://www.popsci.com/take-better-smartphone-photos/