Apple chce revoluci ve svých mapách

Apple chce revoluci ve svých mapách

Uživatelé iPhonů v Austrálii budou moci využívat novou verzi Apple navigace. Spoustu změn nyní čeká aplikace ohledně map. Přibude spoustu prvků, jako podrobnější informace o trase, funkce Look Around, ale také mnohé další, které usnadní vyhledávání trasy, ale také vás do cíle šťastně dovedou.

Apple Maps sice zaostává za Googlem, ale zlepšují se

Google Maps jsou v tomto ohledu o hodně napřed. Nabízí totiž více detailů, přesností a také rozmanitostí funkcí. Apple se ale snaží držet s konkurencí krok, a proto hodlá udělat spoustu změn, které jejich aplikaci posunou k lepšímu. Skutečná revoluce už se blíží, jako první se dočkají právě australští zákazníci. Vozy firmy Apple začali po Austrálii jezdit již před dvěma roky. Zachycovaly spoustu detailů, aby jejich aplikace byla dokonalejší.

Mohlo by vás zajímat:  Pixel 7 se tlačí do popředí. Nabízí funkce, které jsou u Android telefonů výjimečné

Velmi podrobné snímky pak Apple použil právě do nejnovější verze aplikace. Australské silnici nebo budovy uvidíte velmi detailně. Navíc Apple prozradil, že si uvědomuje, že pro zákazníky jsou mapy velmi důležité. Proto se rozhodl pro inovativní řešení. Můžete je použít nejen při cestě do práce, ale také na dovolené. Užít si můžete mnohé možnosti, které aplikace nabízí.

Rozšířená realita a vylepšené 3D modely

V mapách Apple byly modely ve 3D už dříve, ale byly pouze ve velkých městech. To se brzy změní, protože silnici i budovy budou ještě detailnější. Apple do svých map dostane funkci Look Around, kterou používá také Google. Interaktivní pohled z daného body na mapě tak zákazníci budou vidět také v aplikaci od Applu. Výrobce se navíc bude snažit dodat obrazy ve vysokém rozlišení. Virtuální prohlídka tak bude o to příjemnější.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodné aplikace se nevyhýbají ani Microsoft Store

Jako první si budou moci tyto funkce vyzkoušet v Sydney a Melbourne. Trasy budete moci vidět téměř živě. Oblíbená místa si budete moci označit, uvidíte také vnitřní mapy budov, například letiště. Apple navíc dbá i na soukromí svých uživatelů. Nebudete se muset do aplikace přihlašovat, informace budou resetována.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/apple-adds-more-detail-to-apple-maps_id137368