Webový prohlížeč nemusí být bezpečný. Jednoduchý test prozradí, jak je na tom ten váš

Webový prohlížeč nemusí být bezpečný. Jednoduchý test prozradí, jak je na tom ten váš

Internetové hrozby na nás čekají na každém kroku. V bezpečí nemusíme být ani při používání našeho internetového prohlížeče. Viry i spyware mohou přes prohlížeč infikovat náš počítač a všechna naše data mohou být ohrožena. Dobrý antivirový program může těmto hrozbám zabránit, ale také to není stoprocentní. Proto vám dnes ukážeme, jak zkontrolovat váš prohlížeč, zda se v něm nenacházejí bezpečnostní chyby.

Stránky, na kterých si otestujete bezpečnost prohlížeče zcela zdarma

Pokud si bezpečnost svého prohlížeče chcete otestovat rychle a jednoduše, pak by vám mohla dobře posloužit jedna z níže uvedených stránek. Jsou na nich webové aplikace, které si dokážou poradit s nejrůznějšími internetovými hrozbami.

Mohlo by vás zajímat:  Android Auto slibuje velké novinky. Řidič bude mít vše důležité ještě víc nadosah
Zdroj obrázku: Freepik
  • Qualys BrowserCheck – Společnost Qualys, která se zabývá internetovou bezpečností, připravila pro návštěvníky svých stránek opravdu jednoduchou aplikaci, která zkontroluje, zda je váš prohlížeč bezpečný. Testování můžete provést buď za pomoci pluginu, který je třeba instalovat, nebo za pomoci javascriptu. Doporučená je možnost pomocí pluginu.
  • Cover Your Tracks – Tato možnost, která byla dříve také známá jako Panopticlick, nabízí rovněž výborné prostředí, ve kterém se postará o váš prohlížeč. Projede ho od shora dolů a zjistí všechny možné hrozby. Za pár vteřin již budete vědět, zda si na něco máte dávat pozor, nebo jste v bezpečí.
Mohlo by vás zajímat:  Méně známé aplikace technologických gigantů, které usnadní práci i každodenní používání telefonu

Každý prohlížeč může být zranitelný

I když si můžete myslet, že váš prohlížeč je bezpečný, nedáte nic za to, když si jej jednou z výše uvedených možností otestujete. Nikdy nevíte, kdy jste narazili na něco škodlivého a teď se to s vámi potáhne. Občas stačí špatně zvolený doplněk do prohlížeče a jste v tom. Navíc vás to nestojí ani korunu a všechny tyto skenovací nástroje zkontrolují bezpečnost zcela zdarma. A za těch pár vteřin rozhodně vaše bezpečnost stojí.

Zdroj: https://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-test-your-browsers-security/