S nástupem kryptoměn nikdo nečekal, jak se bude tato virtuální měna vyvíjet. Z počátečního nezájmu se postupem času vyšvihly na své maximum, ale od té doby klesly a různě kolísají, nicméně jejich hodnota je stále vysoká. Získat je můžete koupením nebo těžbou a k těžbě se využívají grafické karty. Během covidu byly ceny grafických karet vysoké, skrze dostupnost, nyní jejich cena opět klesla a nabízí se otázka, zda si pořídit novou, nebo použitou. Vyplatí se investovat do grafické karty z druhé ruky, nebo ne?
Riziko spojené s koupí
Nakupování zboží z druhé ruky s sebou nese vždy riziko. Nemáte jistotu, zda dotyčná osoba nabízí kvalitní použité zboží. Když vyberete špatnou kartu, tak z dlouhodobého hlediska utratíte více, než ušetříte. Před zaplacením ji zkontrolujte osobně a ověřte si reference na základě hodnocení prodávajícího.
Když koupíte použitou grafickou kartu, nemusí jít automaticky o starý kousek. Může jít stále o funkční grafické karty, které nebyly dostatečně využity, takže z nich můžete vyždímat co nejvíce.

Kryptoměny
Těžba kryptoměn byla výše zmíněna. Grafické karty jsou de facto krumpáčem těžařů pro těžbu kryptoměn. Těžba kryptoměn má své výhody i nevýhody. Použité grafické karty mají menší životnost, než když použijete novou grafickou kartu. Grafické karty během hraní her jsou nerovnoměrně zatížené. Situace je stejná, jako když jedete automobilem běžnou rychlostí, přičemž vyvinete maximální výkon. Berte zřetel na karty nabízené těžaři kryptoměn, kteří se příliš nestarají o jejich údržbu.
Nákup použité karty nemusíte považovat za tabu
Ne každý prodejce z druhé ruky musí být vyloženě špatný. Stačí dodržovat určité kroky, abyste předešli problémům. Mezi ně patří:
- sledování recenzí,
- ověření produktu před koupí,
- zaplacení až při předání produktu.
Nakupujte nabízené produkty přes stránky, kde můžete požadovat své peníze zpět.
Zdroj: https://www.tomshardware.com/news/used-gpu-warning,36579.html