Zvyšte své šance na získání nové práce. K pohovoru vás dostane dobrý životopis i osobní zájem

Být nezaměstnaný může být frustrující období, obzvlášť pokud to trvá déle, než byste čekali, a stále vás zatím nepozvali na žádný pracovní pohovor. Možná si v takovou chvíli říkáte, jak je možné, že někteří dostanou pozvání obratem, a vy už čekáte několikátý den, týden, nebo dokonce měsíc. Co může být problémem, který stojí v cestě mezi vámi a pracovním pohovorem?

Špatně napsaný a zpracovaný životopis

Prvním důvodem, proč se vám stále nikdo neozývá, může být špatně zpracovaný životopis. Nevhodně zvolené formátování, pravopisné chyby a další estetické nedostatky mohou bít přímo do očí a způsobit, že vás zaměstnavatel rovnou přeskočí. Otevřete si svůj životopis a aktualizujte veškeré informace, od vzdělání, kurzů až po pracovní zkušenosti. Jestli si nejste jistí, zda váš životopis vypadá optimálně, podívejte se na různé vzory nebo návody na internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Uber zvažuje přijímání kryptoměn jako platidla. Podle CoinMarketCap hodnota krypto trhu neustále roste

Totéž platí i o profilech na sociálních sítích. Některé informace mohou být značně pobuřující, co se týče Facebooku nebo Instagramu, ujistěte se, že máte uzamčený profil pro cizí lidi. Stačí, abyste měli vhodnou a reprezentující fotku. Vyvarujte se také použití nevhodných názvů e-mailů (například formy různých přezdívek).

Zdroj obrázku: Freepik

Absence pracovních zkušeností

Dalším problémem je nedostatek pracovních zkušeností, ať už celkově, nebo v daném oboru. V takovém případě můžete vyhledat jinou práci nebo se pokusit dorazit osobně na místo firmy, abyste mohli oslovit místní zaměstnance. Tímto způsobem máte daleko větší šanci se setkat s vedoucím a zaujmout ho než pouze formou papíru.

Mohlo by vás zajímat:  Špičkové telefony lákají výkonem i funkcemi. Levnější modely zůstávají přesto lepší volbou

Někdy není chyba ve vás

Často může hledání dopadnout i tak, že pracovní pozice je již zabraná, zatímco je stále na internetových portálech. V takovém případě není chyba ve vás. Jestli ale stále čekáte delší dobu na práci, doporučujeme provést předchozí úkony, abyste maximalizovali šanci na pracovní pohovor. V případě stále stejného stavu zkuste se nechat inspirovat různými vzory, jak vyplnit životopis.

Zdroj: https://www.astoncarter.com/en-gb/insights/articles/how-to-increase-chances-securing-interview