Jak telefon používat na dovolené?

Jak telefon používat na dovolené?

Telefony dnes slouží nejen k volání nebo psaní SMS, ale mnoho z nás na nich hledá informace na internetu, sdílí fotografie nebo se virtuálně setkává s přáteli, které nemůžeme vidět osobně. Využít k dobré věci ho můžete také na dovolené. Přinášíme několik tipů, jak s chytrým telefonem přežít dovolenou a na co dávat pozor při jeho používání.

Dávejte pozor, na jakou Wi-Fi se připojíte

Jedním z prvních problémů může být používání veřejné Wi-Fi sítě. Může být nebezpečná i když pro její používání je vyžadováno heslo. Hackeři, kteří se do vašeho telefonu dostanou, mohou snadno získat všechna data a heslo do internetového bankovnictví, emailu nebo na sociální sítě, kde budou komunikovat místo vás.

Mohlo by vás zajímat:  Také elektrokola nabízí pořádný zážitek z jízdy. Tyhle tři stroje neznají hranice

Dávejte si na to pozor hlavně při rezervaci letenek nebo ubytování. Číslo kreditní karty nikam neukládejte, ani když vám to prohlížeč nabídne. Pokud musíte veřejnou síť použít, vymažte hesla a odhlaste se ze všech služeb. Nikdy neklikejte na cizí odkazy nebo aplikace, které neznáte. Zločinci, kteří se zaměřují právě na internetové krádeže, vyvíjejí aplikace například s mapami nebo průvodci, aby získali vaše údaje.

Zálohujte si všechna data ještě, než na dovolenou vyrazíte

Než vyjedete na dovolenou, zálohujte si data, abyste o nic nepřišli. Ochráníte tak své fotografie i důležité dokumenty před ztrátou nebo odcizením. Svůj telefon chraňte dlouhým a bezpečným heslem, aby se do něj nikdo nedostal. Lidé často v aplikacích zadávají svoje datum narození nebo místo bydliště. Není to ale bezpečné a každý uživatel mobilních telefonů by měl vědět, jak bojovat proti hackerům

Mohlo by vás zajímat:  Bez telefonu ani ránu. Vzít ho s sebou na pláž ale nemusí skončit dobře

Aplikace si také průběžně aktualizujte, protože zločinci se zaměřují hlavně na chyby v aplikacích, které právě aktualizací odstraníte. Bohužel mnoho uživatelů chytrých telefonů nepoužívá zabezpečení, která by je ochránila před napadením hackery. Nemohou se tak divit, že při připojení na Wi-Fi síť, která navíc není zabezpečená, hrozí napadení od lidí, kteří prahnou po vašich datech.