Instagram je někdy velký žrout času. Tichý režim ztlumí oznámení a dopřeje víc klidu

Instagram je někdy velký žrout času. Tichý režim ztlumí oznámení a dopřeje víc klidu

Instagram patří k nejvyužívanějším sociálním sítím, na jakých můžeme fungovat. Od správy svého vlastního profilu až po sledování přátel, celebrit a dalších uživatelů. Kromě jednotlivých příspěvků zde můžete sledovat také zábavná videa, reels, příspěvky, hashtagy, živá vysílání atd. Postupem času ale můžete zjistit, že trávíte na této sociální síti daleko více času, než byste chtěli. Snažili jste se to omezit, ale nedaří se vám to v záplavě oznámení? Máme pro vás dobrou zprávu, stejně jako na telefonu si nastavíte tichý režim (nerušit), tak i na Instagramu je k dispozici tato funkce. Jak ji nastavit?

Mohlo by vás zajímat:  Poměry stran při focení a natáčení videí jde zajímavě měnit. Nebojte se experimentovat

Tichý režim na Instagramu

Instagram přišel s novinkou tichého režimu. Při zapnutém tichém režimu vás Instagram přestane upozorňovat na příchozí zprávy a posílat další oznámení. Je to velice šikovná funkce, jelikož vás nebude nic vyrušovat, zatímco se potřebujete soustředit na jinou činnost nebo si potřebujete odpočinout. Nejprve si ale ověřte, zda váš Instagram tuto funkci nabízí, popřípadě Instagram aktualizujte na nejnovější verzi.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup nastavení tichého režimu

Spusťte aplikaci Instagram na svém zařízení. Klikněte na svůj profil, najeďte na Nastavení a zvolte možnost Upozornění. Zde najeďte na Tichý režim a rozklikněte jej. Aktivujte Tichý režim a nastavte si časovou dobu od–‍do. Časový limit platí pouze pro 12 hodin. Instagram následně uloží vaše nastavení a od té chvíle začne platit tento Tichý režim. Váš profil přestane zasílat zprávy, oznámení, upozornění a jakkoliv vás vyrušovat v rámci této aplikace. Po vypršení limitu vám aplikace shrne, o co jste přišli. Jestli chcete deaktivovat Tichý režim, postupujte stejným způsobem nazpátek.

Mohlo by vás zajímat:  Kvantové počítače se stále vyvíjejí. Je jim připisována slibná budoucnost

Sledujte Instagram nadále

Jestli vás tento režim uspokojil, můžete se podívat po dalších funkcích nebo nastaveních a navolte si ještě další možnosti. Nenechte se ovládat aplikací a mobilem, ale nastavte si různá omezení, abyste měli čas na důležitější činnosti.

Zdroj: https://www.elitedaily.com/lifestyle/how-to-turn-on-quiet-mode-instagram