Fanoušci Metallicy mohou přijít o tisíce dolarů. Podvodníci je lákají na nově chystané album

Metallica je slavná americká heavymetalová skupina, která vydává nové album po dlouhých sedmi letech. I když skupina pravidelně jezdila na koncerty, poslední album Hardwired… to Self-Destruct vyšlo v roce 2016. Po oznámení o vydání nového alba se objevilo mnoho kanálů YouTube, živých přenosů a webových stránek ve snaze oklamat fanoušky Metallicy. Tyto podvody se snažily z nich vytáhnout prostřednictvím kryptografického podvodu finanční prostředky.

Kryptografický podvod

Před pár dny oficiálně ohlásila Metallica vydání svého jedenáctého studiového alba 72 Seasons, které má vyjít v dubnu příštího roku. Tato zpráva potěšila fanoušky, zároveň se objevila řada podvodníků, kteří hledají veškeré informace ohledně nového alba, skladeb a podrobností o turné.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení přineslo nespočet výhod. Přesto klasickou nabíječku ještě neporazilo

Na YouTube se objevily falešné streamy se starými rozhovory s členy Metallicy v kombinaci s klíčovými slovy týkajícími se kapely, jejich členů a chystaného alba. Jeden ze streamů se jmenoval „James Hatfield: 72 Seasons & Lux Aeterna, World Tour 2023“. Každý falešný stream obsahoval QR kód, který navedl uživatele na odkaz ke stažení 72 streamů. Naskenování QR kódu přenese fanoušky na stránku s kryptografickými podvody a dodržením pokynů může přijít uživatel až o 25 000 dolarů.

Zdroj obrázku: Freepik

Metallica vydala prohlášení

Neexistuje žádná valná hromada, která by bránila před těmito podvody, jak je to na Twitteru. Nicméně samotná kapela vydala oficiální prohlášení týkající se kryptografických podvodů 72 Seasons, že se jedná o podvod, který nemá nic společného se samotnou kapelou. Tweet upozorňuje na to, že cokoliv je spojeno s propagací chystaného alba mimo kapelu a oficiální stránky na sociálních sítích je podvod.

Mohlo by vás zajímat:  Přechod z iPhonu na Android přináší uživatelům řadu změn

Krypto podvody jsou na denním pořádku, a proto je potřeba být ostražitý a ověřovat si informace. Rozhodně neklikejte bez rozmyslu na různé odkazy, které k vám dojdou s výzvou k platbě nebo zadání přihlašovacích údajů. Nejlepším způsobem je hledat informace na oficiálních stránkách či sociálních sítích interpreta, umělce nebo osobnosti, toto platí v každém odvětví.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/metallica-album-crypto-scams-warning/