Zrušil jsem internet a připojil se na sousedovu Wi-Fi. Stačilo zařízení za pár stovek

Připojení k internetu něco stojí. Ale kdo ví, jak na to, může ho mít klidně zadarmo. Jako já, když jsem se připojil na sousedovu Wi-Fi. Nebylo to nic těžkého a teď každý měsíc snadno ušetřím několik stovek. Postup je jednoduchý a zvládne ho každý.

Nic neporušuji

Ano, dokonce by to šlo udělat tak, že bych využil nezabezpečenou síť některého ze sousedů a k němu se takzvaně na černo připojil. Tohle ale hraničí nejenom s etikou, ale i s porušováním zákonů. Já nic neporušuji, se sousedem jsme se normálně domluvili na tom, že budeme mít internet napůl. Místo toho, aby každý z nás platil několik set korun jednomu poskytovateli, platíme několik stovek dohromady. A jak já, tak i on každý měsíc ušetříme.

Mohlo by vás zajímat:  Nákup kryptoměn kreditní kartou bývá spojen s poplatky a bezpečnostními riziky

Vše je o signálu

Připojovali jste se někdy k domácí Wi-Fi? Jistě ano. Tak víte, že jste v seznamu dostupných sítí neviděli jenom tu svou, ale viděli jste tam sítě i celé řady sousedů. Výkony běžných routerů jsou dnes natolik velké, že klidně pokryjí několik místností. A tak mohou procházet až k vám do bytu. A věřím, že by toho někdo mohl zneužít a klidně se na souseda připojit hned, pokud by neměl heslo. V mém bytě ke mně dostačoval signál souseda vcelku dobře, až na jednu místnost.

Mohlo by vás zajímat:  WD-40 je univerzální sprej pro široké využití i v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Krabička za pár stovek

Tenhle problém ale pomohla vyřešit krabička za pár stovek. Říká se jí Wi-Fi extender. Dal jsem ji do zásuvky, připojil ji k sousedově wifině a díky tomu se zesílil signál i u mě. Teď měl soused plně pokrytý svůj byt a já ten svůj. Sice jsem musel investovat do nového zařízení, ale jeho cena pár stovek byla pořád nižší než měsíc internetu u stávajícího poskytovatele.

Rychlost dostačuje

Ani já, ani soused nejsme žádní youtubeři, nehrajeme online hry, nestahujeme filmy ani nekoukáme na internetovou televizi. Máme internet na běžné věci. Rychlost, kterou si tak dělíme na půl, nám plně vyhovuje. Dokonce by prý šlo ji na jeho takzvaném routeru upravit tak, abychom si rychlost rovnoměrně dělili. Ale proč se pouštět do větších akcí, když takhle vše funguje, jak má.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší způsoby, jak nabít notebook bez nabíječky

Zdroj: Autorský text, https://cs.wikipedia.org/wiki/Opakova%C4%8D.