Pět důvodů, proč neupgradovat na Windows 11: v těchto bodech je desítka prostě lepší

Pět důvodů, proč neupgradovat na Windows 11: v těchto bodech je desítka prostě lepší

Máte Windows 10 a uvažujete nad tím, že byste upgradovali na Windows 11? Pokud jste již zvyklí na prostředí desítek a nutně nemusíte vylepšovat na jedenáctku, tak klidně zůstaňte, protože Windows 10 dělá vše minimálně stejně dobře, a dokonce v některých případech funguje lépe než novější Windows 11.

V několika bodech se podíváme, proč upgrade na nejnovější operační systém Windows nedoporučujeme

  1. Nemusí vám stačit váš hardware. – Velký problém ze strany nového Windows 11 je v jeho hardwarových požadavcích. Potíž jsou procesory, které prostě nový Windows hodil přes palubu. Máte rok dva starý procesor a jste spokojení s jeho výkonem? I kdyby byl sebelepší, pokud nesplňuje přísné požadavky na bezpečnost, pak máte smůlu.
  2. Windows 10 má lepší hlavní panel. – Ve Windows 10 si můžete umístit hlavní panel na horní část obrazovky, na stranu nebo přes celou spodní část. To bohužel Windows 11 neumí a pro mnohé uživatele bude velmi složité si na to zvyknout.
  3. Windows 11 má horší nabídku Start. – Ve Windows 10 vidíte v této nabídce nedávno nainstalované aplikace, často používané nebo ty, které si sem připnete. Ve Windows 11 tyto informace chybí a celkově je nabídka Start hrozně nepřehledná a plná zbytečných věcí.
  4. Ve Windows 10 máte vyhledávací pole vždy k dispozici. – To se ale o Windows 11 říct nedá. Nenajdete ho ve spodní liště, jak je to ve starší verzi, ale musíte si ho vyvolat kombinací kláves Windows + S. Je to maličkost, ale když je někdo zvyklý jinak, může mu to vadit.
  5. Ve Windows 11 se bez přihlášení k Microsoft účtu neobejdete. – Ve Windows 10 není nijak nutné být přihlášen, nicméně v jedenáctkách se bez toho nedostanete vůbec nikam. Dokonce váš počítač nemůžete používat do té doby, než se přihlásíte. Můžeme samozřejmě argumentovat, že u Androidu nebo Apple jsme na to zvyklí, ale vždy si rádi vybereme sami.
Zdroj: https://www.pcmag.com/news/10-reasons-not-to-upgrade-to-windows-11
Mohlo by vás zajímat:  Klasickým čtečkám odzvonilo. Tohle jsou nejlepší aplikace pro nerušené čtení