Zůstaňte v online světě v bezpečí. Ani nejsilnější antivirus nemusí odrazit všechny útoky

Zůstaňte v online světě v bezpečí. Ani nejsilnější antivirus nemusí odrazit všechny útoky

Pokud se chcete v online světě cítit bezpečněji, pak byste měli dodržovat hned několik věcí. Čím více času věnujete své bezpečnosti, tím jednodušší život budete mít. Nemusíte se zbytečně stresovat tím, že by se vám někdo mohl nabourat do počítače a ukrást vaše data.

Mějte v PC aktualizovaný antivirus

Rozhodně by měl každý mít v počítači nainstalovanou antivirovou ochranu. Je docela jedno jakou, ale antivirus by měl být součástí každého PC, jelikož bez něj jste opravdu zranitelní. Ovšem jen ho mít není záruka bezpečnosti. Rovněž je důležité, abyste jej udržovali aktualizovaný, protože nové hrozby vznikají každý den a pouze aktuální databáze těchto škodlivých programů vás dokáže plnohodnotně ochránit.

Mohlo by vás zajímat:  Výkon baterie v telefonu ovlivňují pády i extrémní teploty

Pro každé přihlašování používejte jedinečná hesla

Pokud pro každou službu, kterou využíváte máte nastaveno jedno stejné heslo, pak se vystavujete opět zbytečnému riziku. Stačí, aby se útočník dostal k jednomu heslu, které používáte, a dostane přístup prakticky všude. Pokuste se proto ke každé službě používat heslo jedinečné. Pro tyto účely je vhodné používat některého ze správců hesel. Pamatují si hesla za vás a dokáží pro vás vygenerovat vždy silná a bezpečná hesla. Nezapomeňte si tohoto správce hesel dvoufázově chránit.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence se vyvíjí raketovým tempem. Současně probíhá několik hlavních trendů
Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si VPN

Pokud se chcete po internetu pohybovat bezpečně a zároveň anonymně, pak je služba poskytující VPN právě pro vás. Díky tomuto programu se můžete anonymně připojit k cizí síti a není možné vás vystopovat. Navíc díky této možnosti se můžete dostat i k obsahu, který není dostupný pro vaši zemi. Za těch pár dolarů, na které vás její používání za rok vyjde, to rozhodně stojí.

Dvoufázové ověřování

Všude, ale opravdu všude, kde máte tuto možnost, ji využijte. Prolomení dvoufázového ověření je opravdu složité a vám to výrazně pomůže v posílení vlastní bezpečnosti. Pár vteřin, které to zabere, se do budoucna rozhodně vyplatí.

Zdroj: https://www.reviews.org/internet-service/how-to-stay-safe-online/