Nefunkční levé tlačítko lze ve Windows 10 vyřešit vícero způsoby

Myš a klávesnice jsou základními ovládacími prvky pro každý počítač. Prostřednictvím nich píšeme nejen text a využíváme klávesové zkratky, ale také je využíváme k práci se sobory a dalšími akcemi spojenými s nimi. Co když vám ale přestane fungovat z nějakého důvodu levé tlačítko na myši? Tento problém znamená většinou zbytečné nervy. Pro začátek můžete vyměnit baterie nebo přepojit USB kabel, abyste mohli zredukovat možné potíže. Jestli ani tyto úkony nepomohou, nemusíte zoufat, existují další způsoby, jak se v takových situacích zachovat.

Uživatelský profil

Když předchozí rady selžou společně s restartem zařízení, nezbývá než přejít k dalšímu kroku, abyste mohli zjistit problém, nebo alespoň snížit jeho potencionální rozsah. Začněte tedy tím, že si zřídíte nový místní účet. Proto postupujte následovně – Start -> Nastavení -> Účty -> Rodina -> Další uživatelé -> Přidat dalšího uživatele. Pokud vám funguje levé tlačítko na myši, jedná se o chybu ve vašem předchozím účtu. V takovém případě pokračujte dále a přihlaste se do nového účtu. V něm vyhledejte uživatelská data. Jestli se vám je nedaří zobrazit, zviditelněte je. Poté přejděte do C:\Users\[Corrupted Username] a vyberte všechny soubory kromě Ntuser.dat, Ntuser.dat.log a Ntuser.ini. Tyto soubory zkopírujte do C:\Users\[Nové uživatelské jméno]. Nakonec se odhlaste a přihlaste se ke svému novému účtu.

Mohlo by vás zajímat:  Nákupy přes internet se mohou nepříjemně prodražit. Naletět podvodníkovi je stále snazší
Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizace ovladačů

Stejně jako je tomu u ostatního hardwaru, i zde je nutno pravidelně sledovat, aby ovladače k těmto zařízením zůstávala aktuální. Proto klikněte na nabídku Start -> Správce zařízení. Zde najeďte na položku Myši a jiná polohovací zařízení a potvrďte Enterem. Nyní zvolte Vlastnosti a pomocí kláves Tab, šipek a Enter se přesuňte ke kartám OvladačAktualizovat. Dále vyberte možnost Vyhledat automaticky a o nic víc se dále nemusíte starat.

Poškozená data

Někdy nemusí být vina v hardwaru nebo v zastaralých ovladačích. Chyba může vzniknout i vlivem samotného operačního systému Windows. Windows Update kolikrát stojí za problémy spojenými se špatnou aktualizací. Chcete-li otestovat přítomnost poškozených souborů, spusťte PowerShell nebo příkazový řádek. V něm zadejte sfc /scannow a potvrďte klávesou Enter. Následně uvidíte jednu ze tří možnosti:

  • Windows nenašel žádné porušení integrity.
  • Ochrana prostředků systému Windows našla poškozené soubory a následně provedla opravu.
  • Windows Resource Protection sice nalezla poškozené soubory, ale ne všechny se podařilo opravit.
Mohlo by vás zajímat:  Postupujte správně při napadení počítače virem a zabezpečte důležitá data

V případě poslední zprávy napište „DISM/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth“ a potvrďte klávesou Enter.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/fix-left-mouse-button/