Zorientovat se na kryptotrhu není snadné. Na správné burze bude obchodování bezpečné

Zorientovat se na kryptotrhu není snadné. Na správné burze bude obchodování bezpečné

Kryptoprůmysl má hodnotu bilionů dolarů, vybrat si ten správný může být složité. Existuje totiž spousta burz, kde můžete obchodovat s kryptoměnami. Pro začátek je dobré si uvědomit, že žádná kryptoburza není 100% bezpečná. I když je nějaká burza bezpečná, neznamená to, že budete chráněni před kybernetickým útokem. Doporučujeme určitě, abyste své prostředky uchovali v bezpečí hardwarové peněženky, pokud disponujete větším množstvím kryptoměn a momentálně neobchodujete, snížíte tím riziko napadení.

Jak začít?

Před samotným vkročením a obchodováním na burze si prohlédněte danou burzu, zda podporuje vaši kryptoměnu. Nejpopulárnější burzy nabízí možnost obchodovat s různými kryptoměnami, ale ne všechny jsou stejné. Zvláště u nových coinů může trvat nějakou chvíli, než se uvedou na trh. Prokletím kryptoprůmyslu jsou všudypřítomné poplatky. Ať už nakupujete, prodáváte, sázíte, nebo těžíte, budete muset zaplatit poplatek. Zatímco jedna burza si účtuje minimum, druhá zpoplatňuje tučnou částkou. Opravdu se vyplatí být na pozoru, protože časem, kdy se posčítají částky, můžete ušetřit nebo naopak utratit zbytečně velký obnos.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější chyby při používání klimatizace snižují její účinnost
Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečnost

Důležitým aspektem je bezpečnost kryptoburzy. Burzy uchovávají obrovské objemy kryptoměn, což z nich dělá potencionální cíl pro zločince. Existují různá zabezpečení, jako je dvoufaktorové ověření, úložiště studeného fonduwhitelisting adres peněženky. Mnoho burz nabízí také pojištění v případě technického problému nebo krádeže. Pojištění fondu se nevztahuje na finanční ztráty utrpěné změnami trhu.

Dostupnost

Pro začátečníky je důležité si vybrat burzu, která není ohromující, některá rozhraní mohou působit chaoticky a šíleně, pokud je vidíte poprvé. To by vás mohlo odradit od obchodování. Existuje však mnoho burz, které jsou jednoduché a nabízí přímočaré rozhraní.

Mohlo by vás zajímat:  Starý notebook nabízí ještě spoustu skvělých využití. Vyhození je až poslední možnost

Obchodovat můžete téměř po celém světě až na pár zemí, kde je zákaz obchodování s kryptoměnami (Čína a Severní Korea) nebo omezení. Důležité je také sledovat reputaci samotné burzy. Ani ta nejpopulárnější burza nezaručuje bezpečnost.

Zdroj: https://www.wsj.com/buyside/personal-finance/how-to-choose-crypto-exchange-01653589254