Cestování časem je díky Google snadné. Podívejte se do míst, která jste znali před deseti lety

Cestování časem je díky Google snadné. Podívejte se do míst, která jste znali před deseti lety

Díky Google Maps se zpětně můžete podívat na svou polohu až téměř deset let zpět. Google pořizuje snímky pro Street View od roku 2007. Jedná se o funkci obsaženou v Google Maps a slouží k procházení částí světa ve 360° režimu. Už nějakou dobu můžete „cestovat“ časem ulicemi za pomoci pořízených záběrů z minulých let. Na patnáctileté výročí umožnil Google cestovat zpátky v čase, obrazně řečeno. Jedná se totiž o možnost prohlídnout si první snímky z roku 2007.

Jak použít Google Street View k návštěvě minulosti?

Google Street View použijeme tak, že přetáhneme žlutou postavičku na jakoukoliv zvýrazněnou cestu. Následně se otevře okno, kdy stojíte na dané ulici či silnici a otevře se vám 360° svět. Mobilní zařízení nabízí podobné možnosti, ale aplikace, ta dokáže toho daleko více.

Mohlo by vás zajímat:  Práce z domova přináší nespočet výhod. Stačí je využít a efektivní výsledky se dostaví samy

Cestování časem v Google Maps na telefonu je snadné:

  • Otevřete Google Maps a vyhledejte lokaci nebo zkuste aplikaci.
  • Klikněte na místo, které vás zajímá, a přetáhněte žlutou postavičku.
  • Klepnutím na čtverec v levém dolním rohu obrazovky otevřete Street View.
  • V dolní nabídce obrazovky vyberte Zobrazit další data.

Jakmile jste na konkrétní ulici, tak někde (v prohlížeči v levém horním rohu) je ikona s obrázkem z konkrétního roku, který když rozkliknete, nabídnou se vám další fota z jiných let ze stejného místa. Můžete se tak ponořit do nostalgie a porovnávat.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte svou produktivitu a disciplínu díky aplikacím, které pohlídají váš čas
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je cestování mezi lety tak zábavné?

Cestování časem pomocí Google Street View je velice zábavné. Můžete se podívat, jak vypadala daná ulice před rekonstrukcí, nebo naopak vidět budovy, které už nestojí. Pokud jste zapomněli na název obchodu nebo jiného komplexu, tak hledáte ve správné aplikaci.

Další zajímavou funkcí je možnost vybrání orientačních bodů, které vám vyskočí automaticky dole pod prohlížením ulice/snímku.

Nová porce zábavy

Google Street View je novou alternativní volbou zábavy, kdy cestování časem, porovnávání anebo objevení míst, která jste ještě nenavštívili, může dodat porci nových zážitků. Zkuste sami a uvidíte, jaká je to zábava a nejlépe sdílejte tento entuziasmus.

Zdroj: https://www.theverge.com/2022/5/24/23137635/google-maps-15th-anniversary-historic-street-view-new-portable-camera