Zjistěte heslo k Wi-Fi na pár kliknutí. Postup je snadný na telefonu i v počítači

Zjistěte heslo k Wi-Fi na pár kliknutí. Postup je snadný na telefonu i v počítači

Jste na jednom zařízení přihlášení k internetu a potřebovali byste se přihlásit na jiném? Ať jste u sebe doma, známých, nebo u kamaráda, tento způsob pro zjištění hesla funguje všude.

Jak zjistit heslo ve Windows?

Pokud jste přihlášení ve Windows, pak zde je to práce opravdu jen na pár vteřin. Vše, co musíte pro zjištění udělat, je otevřít nabídku Start a vyhledat si položku Stav sítě. Jedním kliknutím se přesuňte do změny možnosti adaptéru. Dále je potřeba kliknout pravým na Váš internetový adaptér a zvolit Vlastnosti. Uvidíte pole s heslem, které se vám ukáže ihned, co zvolíte možnost Zobrazit znaky.

Mohlo by vás zajímat:  Přepnutí do režimu hibernace zabrání Auto Mouse Mover

Jak zjistit heslo v macOS?

Pro případy zjištění hesla použijte klíčenku, ve které společnost Apple ukládá hesla k Wi-Fi. Stiskněte Command + mezerník a vyhledejte slovo klíčenka. Nyní můžete otevřít aplikaci, ve které si jednoduše vyberete síť, kterou potřebujete. Pokud jste již byli v minulosti přihlášeni, pak se vám heslo zobrazí. Teď už jen stačí na zvolenou síť kliknout a nechat si zobrazit potřebné heslo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zjistit heslo v iPhonu?

Co se týče zjišťování hesla v iPhonu, to nám dá nejvíce práce, jelikož tato funkce nikdy nebyla zabudována. Jedinou možností je propojit telefon s iCloud Keychain a dále se řídit pokyny pro zjištění na Macu. Pokud tuto možnost nemáte, pak jediná možnost, jak se dále připojit, je sdílení hesla, které jednoduše povolíte přímo ze svého iPhonu.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení udrží baterii dlouho v kondici. Přestaňte věřit zažitým mýtům

Jak zjistit heslo v systému Android?

Pokud máte operační systém Android 10 a vyšší, pak zjistíte heslo jednoduše přes nastavení. Zde vyberete možnost Síť a internet -> Wi-Fi. Nyní vyberete síť, jak jste zvyklí, a za pomoci QR kódu můžete tuto síť nasdílet. Tím se zobrazí i heslo samotné. Pokud máte Android 9 a nižší, heslo neuvidíte. Tato funkce byla kvůli bezpečnosti přidána až později.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/233159/how-to-find-your-wi-fi-password/