IPTV: Bezpečnostní rizika spojená s používáním chytré televize s internetovým protokolem

Internet Protocol Television (IPTV) se rychle stal oblíbenou televizí v řadě domácností. IPTV poskytuje nejen všestrannost, ale také pohodlí a možnost sledovat živé vysílání i streamovaný obsah. I když jsou tyto možnosti velice atraktivní, je potřeba myslet také na bezpečnostní rizika spojená s používáním této televize. O jaká rizika se jedná a co je IPTV zač?

IPTV

Jak samotný název napovídá, jedná se o internetové vysílání. Pro toto sledování je vyžadováno internetové připojení. Osoba využívající služeb IPTV přijímá jakákoliv média nebo data a vysílá je přes servery. Ten, kdo chce streamovat, používá různý software pro přehrávání videa a nástroje pro zkracování URL adresy, aby skryl své odkazy. Bezplatné seznamy IPTV nemusí být chráněny autorským právem, takže mohou být trestné. Pak jsou tu taky platformy, jako je YouTube apod., které dodržují autorská práva a pravidla pro streamování. Nás ale bude zajímat spíše ta stinná stránka.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj blog před hrozbami internetu
Zdroj obrázku: Freepik

Metasploit

Metasploit je důležitý pojem v rámci IPTV. Jedná se o framework, jenž obsahuje skenovací moduly, modely obcházení antivirů a některé další exploity. Odborníci na kybernetickou bezpečnost i samotní hackeři jej hojně využívají. Uvnitř Metasploitu se nachází útočné moduly napadající technologie. Jeden z těchto útočných modulů souvisí právě s IPTV.

Napadnutí hackerem

Právě jste si pořídili nebo jste získali odkaz na IPTV. Jedná se o cizí video, takže potřebujete titulky. A právě přes titulky mohou vzdáleně hackeři spouštět kód na dálku. Dalšími proměnnými je i bezpečnost dané platformy, zda je opravdu chráněná, nebo ne. Buďte také opatrní v rámci toho, komu důvěřovat. Je velmi podezřelé, když vám někdo nabídne zdarma odkazy na placené kanály, aniž by za to něco vyžadoval.

Mohlo by vás zajímat:  Smazané zprávy odesílatelem ve WhatsAppu lze zobrazit jednoduchou cestou

Pokud chcete využívat služeb IPTV, rozhodně se vyvarujte bezplatných platforem, ale raději zvolte placené, jež jsou daleko bezpečnější.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/is-iptv-safe/