Na rychlé vybíjení baterie v telefonu mají vliv spuštěné aplikace i vysoký jas

Primární smysl telefonů bylo především telefonování a textování. Lepší telefony disponovaly už hrami a aplikacemi, a dokonce přístupem k internetu. Do té doby byla výdrž baterií na slušné úrovni. Příchodem chytrých telefonů nastal převrat, co se týče využití telefonů. Negativní stránkou však byla slabá výdrž baterií, což nás pronásleduje do dnešní doby. Co všechno snižuje výdrž baterie?

Vysoký jas

Největším žroutem baterie je jas displeje. Nastavení nejvyšší úrovně nebo vyšší úrovně jasu má negativní vliv na životnost baterie. I když se toto nastavení jeví jako skvělý nápad, zejména venku, vybíjí baterii rychleji, než když je nastavena na nižší úroveň. Nabízí se hned několik možností. Buďto tedy zapnete automatický režim nastavení jasu, manuálně jej nastavíte sami, nebo si nastavíte tmavý režim, který bude snazší pro čtivost.

Mohlo by vás zajímat:  Předejít přehřívání telefonu lze správným používáním aplikací i vhodnou nabíječkou

Aplikace na pozadí

Další problémy nastanou, jestliže necháte pravidelně běžet aplikace na pozadí, zatímco je nepoužíváte. Například VPN sítě, antivirové aplikace, aplikace pro zdraví nebo kalendář. Všechny tyto aplikace nadále sledují veškerou vaši aktivitu, kterou jste povolili. Na jednu stranu se jedná o super informace, na druhou stranu dochází k většímu vybití baterie. Problém lze vyřešit manuálním ukončením těchto aplikací nebo zapnutím režimu optimalizace baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečně zapnuté funkce

Drtivá většina uživatelů dělá stejnou chybu. Nechává si zapnutá internetová data, Wi-Fi a GPS polohu. Všechny tyto tři typy připojení berou šťávu z baterie. Než půjdete spát, vypněte alespoň data a Wi-Fi, budete ráno překvapeni, kolik baterie jste ušetřili jenom díky vypnutí těchto funkcí, zatímco jste spali.

S tím jsou spojeny i aplikace určené pro sledování GPS polohy. Většinou se jedná o navigační aplikace, jakými jsou Google Maps, Mapy.cz, Waze atd.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se zapnutím počítače mají často jednoduché řešení

Věnujte pozornost také dalším žroutům energie

Výše zmíněná odvětví patří mezi největší žrouty baterie. Co dále vám ještě ukousne z baterie?

  • Režim obrazu v obraze (sledování videa, zatímco používáte telefon, a jeho další funkce),
  • stará baterie v telefonu,
  • přebytek oznámení.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/9-tips-extend-androids-battery-life/