Kryptofirmy by měly vždy zajistit ochranu před podvody a vytvořit tak bezpečné prostředí pro investory

Peníze jsou důležitým zdrojem pro život, jenomže jsou s nimi spojeny také různé podvody. Můžeme platit nejen hotově, ale i kartou, bezkontaktně nebo také kryptoměnami, které zaznamenaly vysoký nárůst. Bohužel i kryptoměny jsou náchylné na různé podvody. Kde všude můžeme narazit na podvody s kryptoměnami?

  • Finanční kriminalita – tendence spojené s praním špinavých peněz a vyhýbáním se daním.
  • Krádež.
  • Falešná propagace.

Co tedy může pomoci omezit podvody s kryptoměnami?

Lepší ověření identity

Mnoho kryptofirem používá určitou formu ověření, kde je nahrání obrázku ID zákazníka na špatné úrovni. Proto je důležité, aby firmy přijaly daleko lepší metody ověřování k potvrzení identity. Jedním z nejúčinnějších je ověření blockchainu. Ověření blockchainu může pomoci rozpoznat identitu uživatele v podobě IP adresy nebo telefonního čísla.

Mohlo by vás zajímat:  Neuronové sítě jsou zásadní pro vývoj umělé inteligence
Zdroj obrázku: Freepik

Lepší uživatelské rozhraní

Za poslední dobu přibyla spousta podvodných webových stránek, které se vydávaly za burzy a NFT tržiště, aby přiměly investory utrácet tokeny. Firmy by se proto měly snažit, aby byla jejich uživatelská rozhraní co nejjednodušší a nejspolehlivější, aby se zabránilo případným podvodům. Skvělou možností je přidání různých nových prvků, které jsou pro podvodníky hůře padělatelné.

Vzdělání a informace pro nové i zkušenější uživatele

Každá firma, která se točí okolo obchodování s kryptoměnami, by měla umět nalákat své potencionální investory. Proto by měly být k dispozici různé vzdělávací kurzy. Mnoho online burz, jako je Coinbase, budují své vlastní kurzy, kde dávají do popředí mechaniku blockchainu a detekci podvodů.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení telefonu přes noc se nedoporučuje kvůli bezpečnosti a životnosti baterie

Cílem firem by měla být teda výborná prevence a komplexní řešení, když nastane problém. Čím více se budou zajímat o bezpečnost svou i investorů, tím získají lepší hodnocení, více investorů a taky vyšší šanci proniknout do úplného mainstreamu.

Zdroj: https://www2.deloitte.com/us/en/pages/audit/articles/corporates-using-crypto.html