Zelená tečka v telefonu Android značí, že aplikace využívají mikrofon nebo fotoaparát

Chytré telefony jsou nedílnou součástí našich životů. Nejznámější a nejpoužívanější operační systémy jsou Android a iOS. Tito dva rivalové se neustále předhání v tom, kdo je lepší a jaké vychytávky nabídnou svým uživatelům. iOS je specifický pro své zabezpečení a vestavěné funkce, zatímco Android oplývá neuvěřitelným množstvím nejrůznějších přizpůsobení a aplikací dostupných v Google Play. Věděli jste však, že Android je vybaven indikátorem, který vás informuje, když vás začne špehovat nějaká aplikace?

Indikátory

Rozhraní Androidu a Apple je podobné. Když odemknete obrazovku, vidíte uživatelskou plochu a nahoře stav baterie, hodiny, signál. Právě tento vrchní řádek je velice důležitý. Když se vás totiž pokusí aplikace špehovat prostřednictvím kamery nebo mikrofonu, tak se vám zobrazí zelená tečka. Chcete-li získat podrobnější informace, přejeďte prstem dolů do sekce Rychlá nastavení a zvolte ikonu Fotoaparát nebo Mikrofon a přejděte do Zabezpečení a soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Zprávu na Google Messages lze odložit s pozdějším upozorněním

Odtud byste měli vidět, jaké aplikace použily mikrofon nebo fotoaparát. Jestliže se rozhodnete v budoucnu zakázat některým aplikacím používání mikrofonu a fotoaparátu, aplikaci rozklikněte. Zde zvolte možnost Odebrat oprávnění pro tuto aplikaci. Případně zvolte Spravovat oprávnění a jednotlivě nastavte oprávnění pro mikrofon nebo fotoaparát.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelená tečka neplatí pro Google

Tento indikátor by měl fungovat u většiny aplikací. Jediná společnost, u které se nezobrazuje tato ikonka, je Google. Nicméně Google zavedl tyto indikátory osobních údajů se systémem Android 12, takže stačí pouze aktualizovat své zařízení Android na verzi 12 nebo novější.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte svou úroveň zabezpečení Apple ID na maximální možnou úroveň

I když je Obchod Play spravován tak, aby nepoškodil váš telefon, tak se nějaká aplikace vždy najde. Pokud se této aplikace nechcete vzdát, můžete přes výše zmíněná nastavení oprávnění u fotoaparátu nebo mikrofonu spravovat.

Zdroj: https://screenrant.com/green-dot-on-android-phone-meaning-importance/