Ani majitelé Chromebooku se nemusejí vzdát hraní her. Rozjet jde staré pecky i novinky na trhu

Ani majitelé Chromebooku se nemusejí vzdát hraní her. Rozjet jde staré pecky i novinky na trhu

Chromebooky nikdy nebyly dělány na hraní her a mají tak o dost menší výkon než herní počítače nebo notebooky. Jsou uzpůsobeny spíše na práci a nenáročné domácí používání. Nicméně i na těchto modelech se dají hrát hry, když víte, jak na to. Dokonce pro vás máme hned několik způsobů. Možná budete sami překvapeni, jak snadné je na Chromebooku hrát hry!

Prvním způsobem je hraní her v prohlížeči

Chromebooky jsou dostatečně silné na to, abyste si zahráli starší hry, které jsou podporovány v prohlížeči. Například internetový archiv archive.org vám nabídne obrovskou várku softwaru a her, z nichž většinu lze spustit. Připravena pro vás je spousta starých konzolových her nebo DOS her z vašeho mládí. Budete se divit, ale tento retro zážitek se vám bude rozhodně líbit. Pokud by vám zde nestačil výběr, pak si můžete ještě hromadu her najít přímo na stránce dos.zone.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlost a stabilitu internetového připojení jde zlepšit několika snadnými kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Druhým způsobem je hrát hry z Obchodu Play

ChromeOS má jednu vlastnost, kterou zajisté využijete. Dokáže spouštět aplikace pro Android. A pokud máte telefon s Androidem, tak určitě víte, kolik her lze najít v Obchodě Play. A právě všechny tyto hry můžete hrát na svém Chromebooku. Navíc větší část z nich má dotykovou obrazovku, takže se vám hry budou ovládat ještě mnohem lépe. Případně se zaměřte na hry, které podporují gamepad.

Streamujte hry přes Google Stadia nebo GeForce Now

Pokud jste si nevybrali nic z toho, co jsme vám prozatím doporučili, pak je tady ještě jedna možnost. Existuje hromada služeb, které vám za poplatek dovolí hrát i ty nejnovější hry za pomoci streamování. Vše, co k tomu budete potřebovat, je rychlý internet a zaplacené předplatné u jednoho z poskytovatelů těchto služeb. Mezi ty největší patří například Google Stadia, která navíc nabízí i bezplatné vyzkoušení některých her. Hlavní výhodou této služby je, že ji rozjedete prakticky na každém zařízení.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/play-games-on-your-chromebook