Sociální sítě nabízí mnoho pro využití kreativity, sdílení a získání kontaktů

Sociální sítě jsou často označovány jako zlo. Pryč jsou doby, kdy plnily svou funkci naplno, bez reklam, rozptýlení a dalšího, spíš škodlivého obsahu. Sociální sítě nejsou až takovým zlem, jak se na první pohled může zdát. Záleží, jakou máte odolnostvůli vůči jejich negativním vlivům. Když máte silnou vůlidisciplínu, můžete ze sociálních sítí vytěžit maximum pro své dobro. Kde se vyplatí založit si účet a co z daných aplikací čerpat?

Pinterest: lepší kreativita

Kreativita je skvělá vlastnost, kterou můžete tříbit různými způsoby. Pinterest je skvělá online platforma, která nabízí kreativní obsah. Pomocí Pinterestu můžete vytvářet a personalizovat různé digitální nástěnky, videa, obrázky a další materiál. Jedná se tak o skvělé centrum pro sběr inspirace a organizaci nápadů, jež podpoří vaše zájmy a koníčky. Pinterest je zdarma v aplikaci pro iOSAndroid zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Úpravu videí usnadní šikovné programy a několik základních funkcí

Instagram

Instagram je asi nejlepší aplikací pro správu fotografií a videí. Nabízí spoustu vestavěných nástrojů k upravení fotek, videí nebo vytváření příběhů. Těžko byste hledali asi lepší aplikaci a sociální síť, než je právě Instagram. I když je házeno hodně kritiky na prostředí Instagramu, které může působit egoisticky, a spousta lidí se honí za čísly, aby mohli profitovat, tak vás to nemusí zajímat. Svůj profil můžete ze začátku nastavit, aby byl soukromý, sledovat pouze ty, které chcete, a naopak potvrzovat a určovat si, kdo vás může sledovat. Správným využitím můžete vyždímat maximální potenciál této sítě. Aplikace je zdarma pro iOSAndroid zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečnostní kamera zvýší ochranu domu nebo pozemku. Vyberte správnou pro své potřeby
Zdroj obrázku: Freepik

Facebook

Facebook není ani potřeba nějak představovat. Opět platí to, co u Instagramu, i zde si můžete upravit prostředí, jaké chcete, aby se vám zobrazovalo. Je skvělým místem, kde sledovat, jaké akce se konají v okolí, sledovat novinky v oblastech, které se vám líbí, a jak zůstat v kontaktu s rodinou nebo naopak navázat ztracené kontakty z minulosti. Můžete také získat nové kontakty, což je skvělé, když se přestěhujete do jiného města nebo trávíte dovolenou na cizím místě. Aplikace je zdarma pro AndroidiOS zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit a pustit se do opravy spotřebiče svépomocí se může vymstít. Hrozí hned několik nepříjemností

Mezi další sociální sítě, které nabízí vhodný materiál, patří:

  • YouTube – naučte se nejrůznější dovednosti, například vaření,
  • Reddit – spojte se s komunitou a staňte se její součástí v jakémkoliv oboru,
  • TikTok – krátkodobé odreagování není na škodu a proč nemít TikTok pro zlepšení nálady.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/why-social-media-good-for-you/