Do Peněženky Google lze nahrát platební karty i osobní doklady

Dlouhou dobu jsme byli zvyklí nosit veškeré peníze a osobní doklady v peněženkách. Tato potřeba je čím dál tím menší, jelikož můžeme platit digitálně. Totéž platí o dokladech, ty můžeme mít rovněž v digitální podobě. Klasickou roli peněženky tak může pomalu, ale jistě nahradit virtuální peněženka. Jednou takovou je Google Peněženka, do které můžete kromě debetních a kreditních karet přidávat také různé karty a lístky. Po červnové aktualizaci lze do ní přidat ještě průkazy nebo kartičky zdravotního pojištění apod.

Mohlo by vás zajímat:  5G síť nabízí vyšší rychlost a nižší latenci, potěší také větší kapacitou

Vytvořte si průkaz na základě obrázku

Samotná aplikace umožňuje přeměnit obrázky do digitální podoby, respektive průkazy. Máte-li tedy průkaz do posilovny, lázní nebo kamkoliv jinam, můžete tuto členskou kartu přeměnit do digitální formy, stačí ji pouze vyfotit a Google se postará o její digitální podobu. Do peněženky lze také přidat jakýkoliv lístek s QR kódem nebo čárovým kódem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní karty nebo řidičské průkazy

Google Peněženka po červnové aktualizaci umožňuje přidávat zdravotní průkazy nebo občanský průkaz. Jedná se tedy zatím o USA nebo Velkou Británii, ale brzy bude tato možnost dostupná i pro ostatní země včetně té naší. Totéž platí i o řidičském průkazu, který lze zatím uplatnit v USA, vše bude dostupné, jakmile se samotná digitalizace posune dále.

Mohlo by vás zajímat:  Přizpůsobte si obrazovku ve Windows podle svého. Změnit jde velikost písma, kurzor myši i kontrast

Letenky

Podporuje-li váš chytrý telefon zprávy Google RCS, budete moci absolvovat letecký check-in. Nejen Boarding pass, ale i jízdenka na vlak vám dorazí přímo do zpráv, odkud ji jednoduše uložíte rovnou do Google Peněženky. Zatím platí stejný případ jako u dokladů a kartiček, jelikož se čeká na globální podporu. Česká republika se dostala na seznam podporovaných zemí pro aplikaci Google Peněženku loňský rok.

Virtuální peněženka je skvělým způsobem, jak nenosit s sebou zbytečně mnoho dokladů. Můžete si tak vzít určitou částku v hotovosti, kterou uložíte do peněženky nebo jiného prostředku, aniž byste s sebou nosili osobní doklady. Každý ví, jak nepříjemné je jejich opětovné vyřizování v případě ztráty nebo odcizení.

Zdroj: https://www.trustedreviews.com/explainer/what-is-google-wallet-4339167