Problémy se spuštěním externího disku jsou většinou banality. Najít řešení trvá jen pár minut

Problémy se spuštěním externího disku jsou většinou banality. Najít řešení trvá jen pár minut

Pokud váš počítač s operačním systémem Windows nebo Mac nedetekuje externí disk, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů, které by mohly problém vyřešit.

Nejprve se ujistěte, že je správně zapojený

Zní to jako blbá rada, ale opak je pravdou. Věřte tomu, že něco takového se stává i těm nejlepším. Nemáte pořádně zasunutý kabel v USB portu, a už jsme u toho. Navíc některé externí disky si nevystačí pouze s napájením za pomoci USB a potřebují být v elektrické síti. Proto pokud máte externí disk, který potřebuje toto napájení, zkontrolujte, zda je připojeno.

Mohlo by vás zajímat:  Internet obíhají dvě nebezpečné kampaně! Nepřišla jedna z nich i do vaší schránky?

Změna portu nebo kabelu

Pokud disk stále nefunguje, můžete vyzkoušet připojení přes jiný USB port nebo jiným kabelem. Chyba může být ve vadném portu nebo máte zapojeno v portu USB 3.0 a vás externí disk jej nepodporuje. Pokud vám nefunguje ani jeden z předních portů, pak ještě doporučujeme vyzkoušet USB porty zezadu, které mívají menší problémy. Případně vyzkoušejte jiný kabel, který už máte otestovaný a víte, že funguje.

Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizujte ovladače

Po připojení vašeho externího disku do PC by ho měl systém rozeznat a ovladač si dohledat sám. Ovšem občas se může stát, že zařízení není rozpoznáno, takže ani ovladač se nestáhne. Proto si na stránkách výrobce externího disku musíte stáhnout ovladač manuálně a následovně ho nainstalovat. Problém s neznámým zařízením by tak měl být jednou provždy vyřešen.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle jsou nejlepší notebooky pro letošní rok. Nešetří výkonem ani špičkovou grafikou

Naformátujte disk

Pokud máte disk zapnutý, ale v průzkumníkovi souborů se stále nezobrazuje, pak je pravděpodobně na čase tento disk naformátovat. Pokud na něm máte data, pak vám musíme bohužel říct, že o ně přijdete, ale jinak to asi nepůjde. Otevřete nabídku Start, vyhledejte správu disku a potvrďte. Nyní před sebou uvidíte možnost Formátovat oddíly pevného disku. Pokud se váš externí disk zobrazí na seznamu, pak je jisté, že je špatně naformátovaný.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/external-drive-not-recognized-this-is-how-to-fix-it-in-windows/