Google pracuje na nových herních Chromeboocích. Hráči se můžou těšit na pořádný výkon

Google pracuje na nových herních Chromeboocích. Hráči se můžou těšit na pořádný výkon

Dlouhá léta se Google se svými Chromebooky zaměřoval na levná zařízení, aby byl co nejvíce dostupný pro širokou veřejnost. Ale nyní to vypadá, že se rozhodl maličko pozměnit svou politiku a zabrouzdat do herního rybníčku.

Dlouhých deset let upřednostňoval Google zaměření na hardware a nyní začíná cílit na hráče. Není se čemu divit. Herní průmysl zažívá pořádný boom a byla by škoda toho nevyužít. Zatím jsou to sice pouze dohady, ale vše tomu nasvědčuje, protože byly nalezeny náznaky podpory funkce RGB, která se používá hlavně u herních zařízení. Mohli bychom se tak po letech konečně dočkat pořádně výkonného zařízení, které by běželo na Chome OS.

Mohlo by vás zajímat:  Nanotechnologie implantovaná do těla by mohla zvýšit lidskou výkonnost

Až tři nové herní Chromebooky?

Informační web 9to5Google, který se zaměřuje na Google a vše okolo něj, vypátral, že se vyvíjejí rovnou tři nová zařízení, která by se mohla stát prvními herními Chromebooky. Vyvíjeny jsou společnostmi HP a Quanta, přičemž zmíněná Quanta spolupracuje již dlouhé roky na výrobě Chromebooků. Co se týče hardwaru, můžeme se pravděpodobně těšit na procesory Intel 12. generace a grafické karet od Nvidia založených na ARM.

Zdroj obrázku: Freepik

Objeví se Steam konečně na Androidu?

Jsou to již dva roky, kdy firma Google oznámila, že spolupracuje s herním gigantem Valve na vzájemné podpoře, což nás opět utvrzuje v tom, že všechny tyto informace se stanou skutečností. S podporou Steamu a nově oznámenými grafickými kartami od Nvidia by do sebe vše perfektně zapadalo. Navíc pokud se bude Google držet své cenové politiky, pak by se molo jednat o pořádnou konkurenci pro jiné firmy zabývající se herními zařízeními.

Mohlo by vás zajímat:  Virtuální společníci AI, kteří vás zabaví

Jsou to vše prozatím jen spekulace a domněnky, které se poskládaly z indicií kolem tohoto tématu. Nevíme sice nic podrobnějšího, ale pokud se vše potvrdí, tak se rozhodně máme na co těšit. Navíc informační web 9to5Google má často pravdu v těchto spekulacích!

Zdroj: https://www.techadvisor.com/news/laptop/gaming-chromebooks-3812837/, https://9to5google.com/2022/01/26/gaming-chromebooks-rgb-keyboard/