Začít s pravidelným pohybem dokáže každý díky správné motivaci a podpoře

Pravidelná fyzická aktivita nebo cvičení mají nespočet benefitů pro naše tělo i mysl. Existuje spousta způsobů, jaké činnosti se věnovat. Od fyzického cvičení, HIIT cvičení až po kardio. Stejně jako můžeme vidět rozmanitost různých cvičení, tak i lidé jsou různí a ne každému vyhovuje konkrétně silové cvičení v posilovně, běhání nebo má omezené časové možnosti. Může se jednat také o úplného nováčka, který se rozhodl, že začne sportovat, ale neví, kde a s čím začít. Pojďme si ukázat tipy pro ty, co by mohli spadat do těchto kategorií.

Začátečníci

Začneme základními radami pro ty, co nemají žádné zkušenosti, ale jsou plně odhodláni. Za první takový lifehack lze považovat samotnou chůzi, kterou můžete začít sledovat prostřednictvím chytrého telefonu nebo chytrých hodinek. Chůze nabízí řadu benefitů. Pro začátek je dobré zařadit ji do svého rozvrhu nejlépe každý den, a to třeba tím, že nebudete všude jezdit automobilem, když máte možnost jít pěšky do místa, jež je vzdálené třeba 2–3 km.

Mohlo by vás zajímat:  Hlasitá hudba se snadno vymkne kontrole. Poškození sluchu hrozí už za 15 minut

Už jen samotnou chůzí tedy cvičíte a děláte něco pro sebe. Postupně můžete zařazovat do svých dnů například běh, inline bruslení nebo jízdu na kole a také silový trénink. Jestli se necítíte na návštěvu posilovny, můžete cvičit doma za asistence různých aplikací.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatek času

V takovém případě si můžete nejprve sepsat svůj denní harmonogram, abyste mohli uvolnit místo pro fyzické aktivity. Pokud ani tak vám nezbyde příliš času, můžete využít služeb aplikací, které nabízí různá cvičení. Veškeré cvičení si můžete zpříjemnit hudebním playlistem. Ať už se jedná o dočasnou volbu, nebo dlouhodobější variantu, aplikace typu J&J Official 7 Minute Workout bude ta pravá.

Mohlo by vás zajímat:  Nošení přilby cyklisté podceňují. Patří přitom mezi hlavní bezpečnostní prvky

Patříte mezi tyto skupiny?

Další důvody, proč lidé necvičí:

  • cvičení je nebaví,
  • nebaví je chodit do tělocvičny,
  • neumí sportovat,
  • nemají motivaci.

V prvním případě můžete vyzkoušet a zkoumat, co vás zaujme. Ve druhém případě můžete vyzkoušet jízdu na kole, inline bruslení, běhání, plavání atd. Nemusíte se podceňovat, protože se vám někdo smál nebo vám řekl, že neumíte sportovat. Důležitá je snahavytrvalost a také svou roli může hrát, že jste si vybrali špatný sport, takže co zkusit nový? V rámci motivace by mělo hrát největší roli to, že by vás daná činnost měla hlavně bavit, proto nemá cenu zůstat u něčeho, co vám nepřináší požitek. Existuje spousta druhů sportu nebo cvičení, tak proč nevyzkoušet něco jiného?

Zdroj: https://www.niddk.nih.gov/health-information/weight-management/tips-get-active/tips-starting-physical-activity