Kvalitní židle zlepší zážitek ze hry a zajistí komfort při dlouhém sezení

Velice důležitý prvek, na který mnoho hráčů zapomíná, se neskrývá v nastavení her nebo počítače, ale také ve správném herním křesle nebo židli. Nesprávně zvolenou židlí nebo křeslem bude vaše tělo trpět, a tím pádem se i hůře soustředíte a nepodáte takový výkon, jaký byste sami očekávali. Zkrátíte si tím také dobu hraní, jelikož se vám začnou ozývat záda, krk a další části těla.

Opěrky hlavy

Pohodlná opěrka hlavy by měla být základem každé židle, jestliže pravidelně trávíte čas hraním her u počítače nebo konzole. Její absencí riskujete bolesti spojené se zadní částí hlavy, krku a ramen. Herní židle tuto opěrku mívají, takže vám poskytnou potřebný komfort.

Mohlo by vás zajímat:  „Klidně si bouchněte, já stojím správně,“ argumentoval jsem řidiči, kterého jsem záměrně zablokoval

Obecně platí také, že herní židle nabízí tvarovatelný design, který se přizpůsobí vašemu tělu. Oproti tomu typické kancelářské židle touto flexibilitou neoplývají.

Zdroj obrázku: Freepik

Bedra

Další důležitou a namáhanou částí těla jsou bedra. Herní židle nabízí bederní podporu, zatímco klasickým židlím tato podpora chybí. Některé špičkové židle jsou opatřeny dokonce bederním polštářem pro další podporu v dolní části zad.

Při delším hraní cítíte potřebu častěji měnit pozice těla. Herní židle vám tuto flexibilitu umožní, což se nedá říci o klasických kancelářských židlí, kdy jste odkázaní pouze na jednu nebo dvě pozice.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí použít jednoduchý trik a s přehnaným brouzdáním po sociálních sítích bude konec

Problém spojený s VR

Virtuální realita je opět o něco lepší, než bývala ještě před nedávnem. Investicí do samotného zařízení a her to nekončí, pro umocnění zážitku doporučujeme také investovat do pořádné herní židle. Důvodem je především zážitek ze samotného hraní. Hry pro VR jsou typické hlavně pro to, že vtáhnou člověka přímo do děje. Není žádným překvapením, že se takový hráč začne více hýbat a hrozí dokonce i pád. S lepší židlí máte zajištěnou stabilitu před potencionálními pády. Kromě tohoto jsou některá herní křesla vybavena také:

  • vestavnými audio systémy a haptickými odezvami,
  • vysoce kvalitním a odolným materiálem,
  • otočnými kolečky.
Zdroj: https://www.newegg.com/insider/gaming-chairs-buying-guide/