Víte, že máte v těle přírodní antibiotika?

Víte, že máte v těle přírodní antibiotika?

Lékaři spojili své síly s vědci a zjistilo že, že v našem těle máme mnohem víc, než si vůbec myslíme. Ukázalo se, že je nutné si dávat pozor při užívání antibiotik, které mám lékaři předepisují. V mnoha případech nejsou vůbec nutná. Dávkovat je je potřeba přesně podle návodu, ale někteří si je berou, jak chtějí. Zdravotní komplikace se ale mohou objevit záhy.

Pokud užíváte antibiotika často, už nemusí fungovat

Klasická antibiotika podle některých nebudou za pár let vůbec fungovat, protože používáním se nám v těle vytvoří látky, které pak brání těm účinným z antibiotik vstřebat se do těla. Proto se stále hledají nová a nová antibiotika, která budou zabírat, protože na některé nemoci už nejsou ta stará vhodná. Podle některých výzkumů se tento boj s časem ani nedá vyhrát. Bakterie, které jsou odolné vůči antibiotikům mohou za 30 let zabít až 10 milionů lidí.

Mohlo by vás zajímat:  Příliš času na sociálních sítích škodí. Pozor na tyto varovné signály

Proto se hledají nové možnosti – vědci nebo lékaři se zaměřují například na hadí jed, žabí kůži nebo tabákové květy. Zatím máme i jiné možnosti, ale výzkumy trvají velmi dlouho a mezitím budou lidé umírat. Nemusíte ale hledat moc daleko, antibiotika totiž najdete i ve svém těle. Tvrdí to vědci, která udělali studii. Našli v lidském těle antimikrobiální peptidy.

Účinnost peptidů byla testována na osmi bakteriích

Peptidy se testovaly na různých nemocech, které se často chytnou a díky těžkému průběhu se můžete dostat do nemocnice. Její léčba je obtížná. Zjistilo se, že 63,6 % z 55 peptidů vykazuje antimikrobiální aktivitu. Peptidy přitom nebojovaly jen se samotnými bakteriemi, ale také aktivovaly organismy, které máme ve střevech a na kůži. Tím nás chrání před nemocemi a je to dobrá zpráva.

Mohlo by vás zajímat:  První nemocnice v ČR testuje diagnózy pomocí umělé inteligence

Testy pak probíhaly také na myších. Nový AMP fungoval stejně jako antibiotika, AMP ale nevykazovaly žádné vedlejší účinky, které by byly škodlivé. Výsledky jsou velmi slibné a je tu naděje, že antibiotika jako taková potřebovat nebudeme. Vědci se netají nadšením a dál budou zkoumat lidské tělo.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321108