Koupit falešnou microSD kartu je snadné. Nenechte se napálit, tyto znaky ji odhalí

V dnešní době je potřeba být ostražitý, jelikož na nás číhá potencionální nebezpečí téměř kdekoliv. Například platforma Wish nabízí velké množství položek za levnou cenu. Tuto stránku založili bývalí programátoři společnosti GoogleYahoo. Po zakoupení a vyzkoušení většiny microSD karet jsme zjistili, že jsou falešné. Jak postupovat, abyste se vyhnuli falešným kartám?

Jak vypadá falešná microSD karta

Na Wish si můžete všimnout, že Huawei nabízí microSD karty. To už je samo o sobě zavádějící, jelikož Huawei rozhodně nevyrábí microSD karty. Je potřeba si tedy dávat pozor na nabízenou microSD kartu, abyste si mohli ověřit, zda daný výrobce opravdu vyrábí tyto karty. Další roli může hrát i nabízená velikost, například společnost Verbatim vyrábí microSD karty, ale pouze v určitých velikostech. Na Wish opět můžete narazit na falešné produkty. Můžete zde najít microSD kartu společnosti Verbatim o velikosti 512 GB, takovou velikost ale tato firma nevyrábí.

Mohlo by vás zajímat:  Tchajwanští experti varují před čínskými drony, které mohou předávat informace Pekingu

Nemusí se jednat pouze o Wish, dokonce i Amazon nebo i jiné webové stránky nabízí falešné microSD karty.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak falšují microSD karty

Odhalení falešné microSD karty není vždy snadné. Výrobci jsou zběhlí v kopírování vzorů. Podvodníci jsou vynalézaví a falšují objem karty. Když zapojíte microSD kartu do systému, zobrazí se jako karta s kapacitou 512 GB. Jakmile začnete zapisovat na disk, můžete zjistit, že:

  • není dostatek místa na kartě pro vaše data,
  • stávající data budou přepsána,
  • karta se zhroutí nebo poškodí, čímž se zablokuje.
Mohlo by vás zajímat:  Starý mobilní telefon nemusí skončit na dně šuplíku. Skvěle ho využije celá rodina

Jednoduše řečeno – karta je pro vás nebezpečná.

Jak zkontrolovat a otestovat falešnou microSD kartu

Toužíte otestovat validitu karty? Existuje několik možností, jak toho dosáhnout. Stáhněte si utilitu FakeFlashTest, která kontroluje skutečnou kapacitu flash disku. Stejný tým vyvíjí FakeFleshTest jako USB multiboot nástroj. Pokud test selže, zobrazí se v protokolu. Další možností je H2testw, což je hlavní nástroj pro většinu lidí pro kontrolu stavu microSD. Co se týče možností, patří k nejspolehlivějším způsobům, jak zkontrolovat kartu.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/Beware-of-fake-microSD-cards-Heres-how-to-tell-a-counterfeit-from-the-original_id77769