Většina lidí zbytečně ničí baterii u telefonu. Špatné návyky zkracují její životnost i kapacitu

Většina lidí zbytečně ničí baterii u telefonu. Špatné návyky zkracují její životnost i kapacitu

Baterii telefonu byste neměli zbytečně přebíjet. Jakmile dosáhnete sto procent, měli byste co nejrychleji odpojit telefon od nabíječky. A to je i jedním z důvodů, proč byste neměli nabíjet mobilní baterii přes noc. Dojde zde zpravidla totiž k opravdu velkému přebíjení.

Proč to je problém?

Jelikož telefon i potom, co dosáhne sta procent, nepřestane nabíjet a nabíječka neustále dodává energii a telefon se tak dostává do fáze, která se jmenuje udržovací nabíjení. A jelikož je telefonu neustále dodávána energie, dochází k tomu, že baterie se neustále zahřívá. To baterii nenávratně poškozuje a vy výsledku nevydrží tak dlouho, jak by mohla. Zbytečně tak ubíráte na její životnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Instagram přidává novou funkci Take a Break. Uživatele upozorní, že na něm tráví příliš času
Zdroj obrázku: Freepik

Od prvního zapnutí se baterie jenom vybíjí

Jakmile jednou baterii zapnete, už se jenom opotřebovává a je jenom na vás, jak dlouho vám vydrží zdravá. Logicky čím více svůj telefon používáte a podle toho, jak náročné aplikace používáte, se vybíjí baterie. To ale neznamená, že nemůžete udělat nic pro to, abyste své baterii pomohli vydržet co nejdéle. Existuje hned několik tipů, jak toho dosáhnout, a na ty se ve zbytku článku podíváme.

Jak tedy správně nabíjet baterii?

Rozhodně nikdy nečekejte, až baterie dosáhne čisté nuly. Úplné vybití baterie se opravdu silně nedoporučuje a může spíše uškodit. Ideálním rozmezím, kdy byste měli baterii připojit k síti, je něco mezi 35–45 procenty. Dlouhými testy bylo dokázáno, že pokud pravidelně nabíjíte v tomto rozmezí, pak máte vysokou pravděpodobnost, že vaše baterie vydrží zdravá opravdu dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Rozvoj umělé inteligence nahrává kyberzločincům ve vytváření malwaru a snadnějším prolomení hesel

Druhým problémem baterií je vysoká teplota, a proto byste se měli pokusit své zařízení udržovat v chladu. Čím vyšší je teplota, ve které se pravidelně baterie nachází, tím více se opotřebovává. Stačí se toho držet a vaše baterie vydrží mnohem déle než dva roky.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html