Horké léto je pro notebook náročné. Přehřátí předejde několik málo opatření

Horké léto je pro notebook náročné. Přehřátí předejde několik málo opatření

Nastalo léto a s ním jsou tady i vysoké teploty. Pracujete často s notebookem a bojíte se, že by se v těchto teplotách mohl rychle zahřívat? V tom případě se s námi dnes podívejte na ty nejlepší tipy, jak počítač udržet v pohodě a bez rizika přehřátí.

Chladicí podložka

Tato podložka, která v sobě má zabudovaný jeden nebo více větráků, je výborným pomocníkem nejen do horkých dnů. Ventilátory dodávají vašemu notebooku dostatečné množství studeného vzduchu a ten se tak zahřívá méně, než je potřeba.

Pracujte na notebooku ve stínu

Pokud je to možné, pak se vyhýbejte přímému slunečnímu kontaktu. Jen tím, že notebook používáte ve stínu, mu ulevíte hned o několik stupňů. Navíc i vám se bude jednoznačně pracovat lépe.

Při používání nemějte notebook na nohách

Pro správné odvětrávání potřebuje notebook jistý prostor mezi spodní stranou a dalším povrchem. Pokud si jej položíte na nohy, pak se vzduch může pohybovat pouze velmi omezeně, a tím nám zase vzniká teplo. Pokuste se pracovat na rovném povrchu. Nejvhodnější je samozřejmě stůl.

Mohlo by vás zajímat:  Popularita NFT stoupá, dokonce koupili populární video původně zveřejněné
Zdroj obrázku: Freepik

Pobývejte v klimatizovaném prostředí

Pokud se budete pohybovat v místnosti, kde je pro vás příjemná teplota, pak je i vysoce pravděpodobné, že bude vyhovovat i vašemu přenosnému počítači. Pokud se tedy budete pohybovat v chladnějších prostorech, uděláte nejlépe.

Zkontrolujte ventilátory

Obrovským viníkem při zahřívání notebooků jsou špinavé, zanesené, nebo dokonce nefunkční ventilátory. Stáhněte si například diagnostický software SpeedFan a otestujte si své větráky v zařízení.

Když počítač nepoužíváte, vypněte ho. Naprosto jednoduchá rada. Pokud počítač neběží, neprodukuje žádné teplo. Proto je jednou z nejlepších možností počítač jednoduše vypnout. V dnešní době navíc znovu zapnout počítač a pokračovat tam, kde jste skončili, zabere několik málo vteřin.

Vyčistěte ucpané větrací otvory. Vezměte si plechovku se stlačeným vzduchem a prostě jednoduše vyfoukněte veškerý prach.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-keep-your-laptop-cool-in-the-summer-heat-2012-6