Aplikace, které skutečně pomohou usnout. Rozeberou váš spánek do detailů a najdou nejlepší řešení

Máte potíže se spánkem? Pokud ano, máte zaděláno na problémy. Nespavost se odráží jak na fyzické, tak i duševní stránce člověka. Jediná léčba založená na důkazech je kognitivně behaviorální terapie nespavosti (CBTI).

Restful

CBTI je terapie, která se zaměřuje na změnu neužitečných návyků a myšlenkových vzorců, které vedou k nespavosti. Využít lze aplikace zaměřující se na lepší kontrolu nad myšlenkami a vedoucí ke zlepšení spánku. Jestli jste nováčkem v této oblasti, pak aplikaci Restful můžeme vřele doporučit.

Po spuštění aplikace vyplňte dotazník, abyste získali „skóre“ závažnosti nespavosti. Poté vás personalizovaný plán provede technikami:

  • nastavení času spánku,
  • zajištění spánkové hygieny.

Zároveň vám pomůže vést spánkový deník, kde zjistíte, co vám pomáhá a co vám naopak brání ve spánku. Naučte se několik technik pro zlepšení kvality a délku spánku. Aplikaci najdete v App store pod názvem Restful: CBT-i Insomnia Diary a pro Android jako CBT Thought Diary.

Zdroj obrázku: Freepik

Zen Sleep: Insomnia & Stress

Zen Sleep provede podrobný průzkum vašich spánkových návyků a na základě diagnózy určí postup, kterým byste se měli řídit, abyste mohli zatočit s tímto problémem. Použijte jeho návrhy spolu s daty z aplikací pro sledování spánku pro Apple Watch nebo váš preferovaný fitness tracker, abyste mohli zúročit kvalitu spánku na maximum.

Stejně jako Restful tak i Zen Sleep vede spánkový deník. Obsahuje také soubor lekcí CBTI spolu se spoustou praktických rad. Další výhodou je sekce Unwind, kde najdete meditace a zvuky pro spánek. Obsah v aplikaci se odemyká postupně, jakmile začnete plnit lekce. Aplikace je k dispozici v obou obchodech pod názvem Zen Sleep.

Night Owl

Night Owl je 56denní program spánkové terapie se sérií doporučených aktivit, které je třeba dokončit každý den. Stejně jako u většiny aplikací tohoto typu budete postupně plnit různé úkoly. Na první pohled vás možná nezaujme, jelikož svůj potenciál má spíše v obsahu nežli v designu, ale obsah je přeci důležitější, nebo ne? V obou obchodech je k dostání pod názvem Night Owl Sleep Coach.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7999422/