Za nefunkční Wi-Fi může stát i banalita. Několik jednoduchých kroků pomůže najít řešení

Určitě se vám stalo, že jste byli připojení k Wi-Fi síti, ale najednou vám nefungovaly webové stránky a nakonec se u připojení Wi-Fi objevil žlutý vykřičník značící, že je něco v nepořádku. Co tedy dělat, když nastane tento problém?

Než budeme pokračovat v řešení této problematiky, měli bychom se podívat, co se vlastně děje se sítí, když jste připojení k Wi-Fi, ale nemáte přístup k internetu. Router je zařízení, které zajišťuje síťová připojení pro zařízení ve vaší domácnosti. Váš router se připojuje k modemu, který přemosťuje provoz ve vaší domácí síti na širší internet. V případě správného připojení s absencí internetu není chyba na straně routeru, v opačném ano.

Zkontrolujte ostatní zařízení v domácnosti

Přestal vám fungovat internet na notebooku? Než začnete vymýšlet závěry, vyzkoušejte ostatní zařízení, která můžete připojit k Wi-Fi síti. Vyzkoušejte mobilní telefon nebo jiný notebook a zjistěte, zda na nich funguje Wi-Fi připojení, jak má. Na některých Androidech si můžete všimnout symbolu „X“ nad symbolem Wi-Fi. Uživatelé iPhonu a iPadu zjistí tento stav v Nastavení -> Wi-Fi a zkontrolovat, zda není psána chybová hláška.

Mohlo by vás zajímat:  Omezený počet znaků při psaní tweetů nemusí být překážka. Možností delšího textu je několik

Pokud se počítač nepřipojí, ale ostatní zařízení ano, je chyba v nastavení počítače. V případě problému připojení na všech zařízeních odpojte ethernetový kabel vedoucí z modemu do routeru a připojte jej do počítače, abyste mohli zjistit příčinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Restartujte své zařízení, popřípadě router a směrovač

Jestli se nachází problém pouze na jednom zařízení, zkuste restartovat počítač. S trochou štěstí máte vyřešeno, v opačném případě se jedná o závadu s připojením. Kromě zařízení vyzkoušejte také restart modemu a routeru a nechte působit několik minut, dokud jej opětovně nezapnete zpět.

Co dělat v případě přetrvávajících problémů?

Začněte se zákazem VPN, spusťte poradce při potížích se sítí Windows, zkontrolujte nastavení IP adresy, zkontrolujte stav ISP, zakažte bezpečnostní software nebo restartujte síť.

Neexistuje žádný vzorec pro přesné řešení s problémy se sítí, pokud jste dodrželi předchozí kroky. Zkuste postupně všechny výše zmíněné kroky a měli byste najít řešení.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/internet/5-reasons-why-your-wi-fi-is-down-and-how-to-fix-it/