Ne všechny krypto platformy jsou důvěryhodné. Poznejte podvodníky podle jasných signálů

Platformy pro krypto průmysl představují klíčové nástroje, pomocí kterých můžete obchodovat, sázet, půjčovat a půjčovat si aktiva. Přestože existuje spousta důvěryhodných krypto služeb, objevily se také případy falešných nebo špatně řízených projektů, které ztratily nebo ukradly peníze svých zákazníků. Zde jsou varovné signály, na které byste si měli dávat pozor při používání krypto platformy.

Pozor na absenci zabezpečení

Pokud se chystáte svěřit krypto platformě své finanční prostředky, platební údaje, soukromé klíče či jiná citlivá data, je zásadní, aby vám mohla nabídnout adekvátní bezpečnostní opatření jako ochranu před zločinci. Vezměte si příklad z Coinbase. Tato centralizovaná kryptoburza nabízí řadu užitečných bezpečnostních funkcí, jako je dvoufaktorové ověření, whitelisting adres, studené úložiště téměř všech aktiv a prověrky zaměstnanců. Toto opatření vás tak bude chránit před podvody.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna záloha nestačí. Přenesení dat na cloudové úložiště a externí disk ušetří pozdější starosti

Pokud narazíte na krypto burzu, která nenabízí žádné zabezpečení, měli byste zbystřit. Buď je špatně provozována nebo je ovládána zločinci, kteří touží po vašich datech.

Zdroj obrázku: Freepik

Příliš nereálné sliby

Dalším varovným signálem by měly být nereálné sliby. Čím větší sliby uvidíte, tím spíše se jedná o dílo podvodníků. Vyprávění o návratnosti financí, které převyšují nereálnou hranici, můžete považovat za jasný výmysl.

Anonymní zakladatelé

I když je anonymita běžnou složkou v krypto světě, obchodníci s kryptoměnami rádi znají zakladatele. Pokud taková informace chybí, jedná se o špatnou věc. Pokud se zakladatel kryptoměny nenachází ani na sociálních sítích, měli byste být na pozoru.

Mohlo by vás zajímat:  Získejte ten nejlepší zvuk. Pomocí ekvalizéru jde vše nastavit přesně podle sebe

Dalším varovným signálem se může jevit absence poplatků. Poplatky za tvůrce, poplatky za převzetí, sázky, výběr a vklady na kryptoburzách jsou samozřejmostí, i když vyvolávají svým způsobem frustraci u uživatelů, již by nejraději neutratili ani korunu za výše zmíněné poplatky. Proto jakákoliv absence poplatků by vám měla říci, že je zde něco v nepořádku.

Zdroj: https://consumer.ftc.gov/articles/what-know-about-cryptocurrency-and-scams