Poškodit telefon mohou i maličkosti. Lidé dělají stále stejné zbytečné chyby

Myslíte, že když si po zakoupení mobilního telefonu pořídíte ochranný obal a sklo, že tím péče o mobilní telefon končí a nemůže se mu nic stát? Tak to jste na omylu. Jako příklad stojí stahování aplikací ze třetích stran, které nejsou dostupné v oficiálním obchodě. Hrozí tím instalace malwaru a důsledky podobné jako v počítači.

Víte, jakou další hloupost provádí lidé? Patří k tomu chybné nabíjení. Hodně lidí nabíjí špatně baterii. Může za to především dlouhé ponechání mobilního telefonu v nabíječce, kdy může hrozit přehřátí. Ponechání telefonu chvíli v nabíječce není takový problém, ale pokud jej necháte zapojený dlouho, může nastat problém. Totéž platí i pro ponechání mobilu v ochranném obalu nebo na místě (na matraci, pod polštářem atd.), které udržuje velkou teplotu.

Nedáváte si pozor

I když eliminujete vlivy zahřívání telefonu prostřednictvím jeho dlouhodobého užívání, kdy hrajete hru nebo náročnou aplikaci pro telefon nebo nabíjení, tak ho můžete přehřívat i tím, že ho necháte vystavený přímému slunečnímu záření nebo dalšímu teplu. Nadměrné teplo vždy může poškodit baterii. Hodně lidí nechává telefon vystavený v rozpáleném autě.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj chytrý telefon i během lyžování. Nárazy, mráz ani vlhkost mu neublíží
Zdroj obrázku: Freepik

Myslíte si, že vaše ochranné pouzdro je všemohoucí? Omyl, nemusí vždy stoprocentně zamezit poškození. Možné poškození se může projevit uvnitř samotného zařízení. Totéž platí i o styku s kapalinou. Jestliže nemáte mobilní telefon, který je voděodolný, tak si dávejte pozor na každý kontaktvlhkem.

Neustálé používání telefonu

Stejně jako počítač je čas od času vhodné, abyste vypnuli své zařízení. Určitě mu neprospěje 24/7 užívání. Pozor si dávejte také, aby váš telefon nebyl na pohovce nebo na místě, kde si můžete sednout nebo o něj jinak zavadit, hrozí tak poškození, aniž byste o tom měli tušení. Stejně jako u počítače i u mobilního telefonu se může projevit negativně zaplněná kapacita pomalým chodem a přehřátím zařízení.

A ještě jednou se vrátíme do procesu nabíjení. Jedná se o samotnou manipulaci s napájecím kabelem. Nešikovným manévrováním hrozí poškození kabelu nebo samotného portu, čímž si zaděláte na zbytečné potíže.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/bad-habits-destroying-your-smartphone