WD-40 je univerzální sprej pro široké využití i v domácnosti

WD-40 je velice známou značkou a prostředkem, který by měla vlastnit většina domácností. Tato plechovka obsahuje rozpouštědlo společně s mazivem. Tento sprej můžete vidět v řadě firem, továren, výroben, jelikož je opravdu kouzelný a pomůže vám ve spoustě situací. Na co všechno můžete využít tento prostředek?

Výborné odmašťovadlo

Není žádným překvapením, že se používá především na promazání šroubůmatic. Ještě než se pustíte po dokončení práce do umývání rukou, zkuste nečistotyrukou odstranit prostřednictvím právě WD-40. Uvidíte, jak mastnota a špína půjdou samy dolů. Nezapomeňte, že se nejedná o mýdlo, takže po aplikaci si umyjte ruce mýdlem a vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Krkavcovití ptáci se svou inteligencí vyrovnají lidoopům. Za vše vděčí dlouhému dětství

Problém s nálepkami

Znáte ten moment, když si pořídíte novou věc nebo se nastěhujete někam, ale spousta věcí má na sobě nálepky nebo jejich pozůstatky? Přemýšlíte, co by tak mohlo zabrat na jejich odstranění? Nemusíte přemýšlet dlouho, ideálním prostředkem je právě WD-40. Namísto dlouhého a otravného čištění využijte služeb tohoto odmašťovadla k tomu, abyste dosáhli čistého povrchu za pár vteřin.

Zdroj obrázku: Freepik

Povolení různých předmětů

Stalo se vám, že se vám někde něco zaseklo? Nejčastějším případem bývá zaseknutý prstýnek na prstě. Může to působit frustrujícím dojmem, protože za roky nošení se může prst změnit a prstýnek nelze sundat z prstu. Co se vyplatí udělat? Opět použít WD-40, díky kterému ucítíte opět úlevu ve vašich prstech.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování může být formou protestu proti korporátním gigantům

Odstranění fixů

Určitě jste se jako rodič ocitli v situaci, kdy vám vaše ratolest chtěla zvelebit domácnost tím, že pomalovala byt. I když se vaše dítě cítilo jako Monet, u vás nenašlo pochopení. Můžete pocítit sice vztek, ale určitě byste si jej neměli vybíjet na dítěti, jelikož si neuvědomuje, co způsobilo. Nemusíte ale ani panikařit a jednat pod vlivem emocí, stopy po fixách, voskovkáchpropisce spolehlivě odstraní toto odmašťovadlo také.

WD-40 je skvělým pomocníkem nejen v oblasti železářství, údržby a montáže, ale také pro praktické využití v domácnosti.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/brilliant-ways-to-use-wd-40/