Při přechodu z Android telefonu na iPhone čeká uživatele řada překvapení

Chytré telefony jsou součástí našich každodenních životů. O přízeň mezi uživateli se perou chytré telefony s OS AndroidiPhone. První zmiňované nabízí široké spektrum nejrůznějších značek, díky kterým si můžete vybrat. Krom toho nabízí také mnohem více personalizací než konkurence společnosti Apple. Na druhou stranu Apple telefony jsou spolehlivější, mají svůj dokonalý ekosystém oproti Androidům a řadu dalších plusů. V něčem ale mohou zaostávat a způsobovat těžkosti uživatelům, kteří se rozhodli, že přejdou z Android na iPhone.

Špatná správa hovorů

Dnešní chytré telefony dokážou téměř cokoliv. Od hraní her, navigování, poslechu hudby, focení až po původní funkci každého telefonu, což jsou hovory. Zde můžete zaznamenat první velký rozdíl při přechodu z Android zařízení na iPhone. Budoucí uživatelé iPhonu se musí připravit na to, že zobrazuje pouze určitý počet hovorů, takže se může stát, že historie hovorů bude pouze pár dní stará. Záleží na tom, jak často hovoříte. Krom toho tento seznam historie obsahuje také hovory z aplikací, takže působí spíše zmateným dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Za pomalým systémem macOS stojí často drobné chyby. Znovu ho rozběhnout zvládne každý uživatel sám

Klávesnice

Říká se, že v jednoduchosti je síla. Stejné vyznání razí i iPhone, co se týče klávesnice. Nejedná se však o nejšťastnější řešení v tomto případě. Klávesnice obsahuje pouze písmena, takže pro použití čísel musíte přepnout na numerickou klávesnici, což je poněkud otravné. Znepříjemnit psaní vám dokáže také absence schránky, kterou Android obsahuje. Rozepsaný text si tak můžete uložit do schránky, v případě iPhonu to nejde. Ale abychom nemalovali čerta na zeď, rozepsaný text lze uložit do poznámek.

Mohlo by vás zajímat:  Uchovejte všechny vzpomínky, ať se stane cokoli. Díky záloze se žádné fotky neztratí
Zdroj obrázku: Freepik

Další personalizace

Připravte se na další absenci personalizace nastavení telefonu. Šok zažijí uživatelé při výběru vyzvánění. Na Androidu byla tato volba velice jednoduchá a šla provést zdarma. V případě iPhonu se jedná o složitou akci, což donutí většinou uživatele k pořízení skladby. GarageBand slouží k tomu, abyste si skladbu upravili na vyzváněcí tón od daného okamžiku.

Tímto seznam nekončí, co dál vás může překvapit?

  • Hůře dostupné aplikace třetích stran,
  • omezenost multitaskingu,
  • omezená funkčnost Siri,
  • Lightning kabely.
Mohlo by vás zajímat:  Od ChatGPT se distancuje stále více firem

Na druhou stranu je nutné říci, že iPhone oplývá vlastnostmi, jež postrádá Android. Řeč je především o technických parametrech, bezpečnosti, iMessage atd.

Zdroj: https://www.usnews.com/360-reviews/technology/cell-phones/iphone-vs-android