WatchOS 9 přinesl řadu skvělých novinek. Tyhle vychytávky pro Apple Watch musíte vyzkoušet

WatchOS 9 přinesl řadu skvělých novinek. Tyhle vychytávky pro Apple Watch musíte vyzkoušet

Apple watchOS 9 přišel s velkým počtem nových funkcí pro uživatele chytrých hodinek. Mohli jste si všimnout vylepšené Workout aplikace, více dat ze spánku a nové meditační aplikace. A to není zdaleka všechno! Nová aktualizace toho nabízí daleko více, než by se na první pohled zdálo.

Režim nízké spotřeby

Zatímco Apple vylepšil celkový výkon hardwaru a softwaru, výdrž baterie zůstávala stejná okolo 18 hodin, než byla potřeba nabít. S novým operačním systémem watchOS 9 se vše mění. Zapnutím této funkce můžete prodloužit životnost baterie až o dvojnásobek, a to na 36 hodin. Pro zapnutí režimu nízké spotřeby najeďte do ovládacího centra, rozklikněte procenta baterie a zvolte Režim nízké spotřeby. Apple nedávno prohlásil, že do konce roku 2022 hodlá vydat na Apple Watch Ultra režim nízké spotřeby s výdrží až 60 hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie iPhonu vydrží v kondici díky správnému nabíjení. Pozor na obal, procenta i délku nabíjení

Nový vzhled aplikace Compass

Apple vydal aktualizovanou verzi Compass pro Apple Watch Ultra. Když spustíte aplikaci, můžete si všimnout hybridního zobrazení analogového kompasu s digitálními informacemi. Otáčením korunky Digital Crown zobrazíte další údaje včetně nadmořské výšky, zeměpisné délky, převýšení a sklonu. Na stejné obrazovce najdete nové trasové body kompasu a zpáteční cestu. Můžete tak třeba označit polohu auta na parkovišti a trasový bod vám ukáže, jakým směrem se máte vydat zpátky, včetně vzdálenosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Další vychytávky

Jedním stisknutím bočního tlačítka se otevře Dock, který usnadní přístup k používaným aplikacím. WatchOS 9 propaguje hlavně aktuálně používané aplikace. Skvělou vychytávkou je nové zrcadlení. Tuto vymoženost ocení zejména osoby s fyzickým a motorickým postižením. Na svém iPhonu můžete ovládat jakékoli Apple Watch i pomocí hlasového ovládání a přepínači.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte sbohem starému telefonu: toto jsou důvody, proč si koupit nový model ještě dnes

Dále aktualizace nabízí:

  • podporu nově přidaných jazyků (francouzština, němčina, italština, španělština, japonština a portugalština),
  • rodinné nastavení,
  • aplikace Home umožní dětem přístup.

Určitě neváhejte a vyzkoušejte některé z uvedených vychytávek.

Zdroj: https://www.wired.com/story/apple-watchos-9-new-features/